Dodano dnia 11.06.2019, 09:36
Trwa modernizacja Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej
Od nowego roku szkolnego przedszkolaki z Bystrej Podhalańskiej, będą mogły korzystać z nowego placu zabaw.

W ubiegłym roku gmina Bystra-Sidzina otrzymała dofinansowanie na projekt pn.:  „Zwiększenie oferty społecznej (edukacyjno-rekreacyjnej) i bezpieczeństwa w gminie poprzez rozbudowę budynku Zespołu Szkół o halę sportową wraz z zapleczem technicznym w miejscowości Sidzinie oraz modernizację Przedszkola Publicznego w Bystrej Podhalańskiej wraz z podniesieniem bezpieczeństwa bezpośredniego otoczenia przedszkola poprzez budowę ronda na skrzyżowaniu dróg powiatowych”. Przyznane środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014 – 2020 z działania 11.2  Odnowa obszarów wiejskich. Koszt wszystkich przedsięwzięć realizowanych w ramach projektu wyniesie prawie 7 mln zł.

Prace związane z przebudową placu zabaw  zostały już rozpoczęte. Zostanie on  wyposażony w nowe urządzenia: huśtawki, piaskownicę w kształcie statku oraz  zestawy do zabawy wyposażone w bezpieczne nawierzchnie. Nowe, kolorowe urządzenia zapewnią przedszkolakom możliwość ciekawej zabawy  i aktywnego spędzania czasu w bezpiecznych warunkach.
 

Kolejnym elementem projektu jest modernizacja budynku przedszkola. Prace zostaną rozpoczęte jeszcze w czerwcu. W ramach robót zostanie docieplony strop i wymienione podłogi wraz ze solarką okienną i drzwiową. Ponadto, po oczyszczeniu i uzupełnieniu ubytków zostanie pomalowana elewacja. Dodatkowo, wymienione zostanie ogrodzenie wraz bramą wjazdową i furtką. Na prowadzone prace ze środków UE otrzymaliśmy ponad 237 tys. zł. Koszt całości prac natomiast wyniesie 382 tys. zł.

Zakończenie wszystkich prac na terenie przedszkola planowane jest do końca wakacji, by od nowego roku szkolnego nowy plac zabaw służył dzieciom.

źródło: UG Bystra-Sidzina

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image