Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 29.08.2022, 18:57
W Sidzinie odbyła się plenerowa impreza pn. „Między dawnymi a nowymi czasy"
Każdego roku w drugim miesiącu wakacji Stowarzyszenie „Tradycja i Natura” przy współudziale Skansenu w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej organizuje plenerową imprezę pn. „Między dawnymi a nowymi czasy”. W tym roku wydarzenie miało miejsce 21 sierpnia.
Na miłośników rękodzieła artystycznego i ludowego czekały przepiękne koronki, obrazy malowane na desce i płótnie, kwiatki z bibuły, a także ręcznie wykonana biżuteria i elementy dekoracji wnętrz.

Chętni mogli wziąć udział w warsztatach artystycznych wicia wianków z żywych, polnych kwiatów, a także w warsztatach plastycznych. Goście mogli też własnoręcznie wykonać domowy makaron. Jak zwykle wielką popularnością wśród najmłodszych cieszyła się zagroda z żywymi owieczkami.

Panie ze Stowarzyszenia „Tradycja i Natura” zadbały o podniebienia wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzili skansen. Na stoiskach kulinarnych znalazły się przepyszne domowe ciasta, gofry, tradycyjne zupy: rydzowa i sałatowa, placki pieczone na blasze z serem i masłem, wiejski chlebuś ze smalcem, sidzińskie „syrki”, oscypki, sidziński „kołoc” i inne smakowitości. Skosztować można było także lemoniady czy naparów ziołowych.

Podczas imprezy miała także miejsce promocja wydawnictwa „Lala – kartki z historii Bystrej Podhalańskiej i okolic” (autorstwa bystrzanki Anny Radoń), które powstało pod redakcją Marii i Bogusława Mazurów oraz Anny Nieużytek. Wspomnienia zawarte w książeczce to opowieść o dawnym świecie, o ciężkich czasach II Wojny Światowej, o czasach próby ludzkich charakterów i o zwyczajnych ludziach – bohaterach ratujących życie innych.
Całej imprezie przygrywał zespół „Walor”, prezentując wpadającą w ucho muzykę biesiadną i ludową.

źródło: UG Bystra-Sidzina
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image