Dodano dnia 23.08.2019, 09:12
Dożynki Gminne w Osielcu
W niedzielę (18.08.) w Osielcu odbyły się Dożynki Gminne, których głównym organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Dożynki rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego i uroczystej mszy św. odprawionej przez ks. Tadeusza Tokarza – proboszcza osieleckiej parafii.

Po nabożeństwie przedstawicielki miejscowego KGW przekazały na ręce Wójta Gminy Jordanów Artura Kudzi dożynkowy bochen chleba z życzeniami, by dzielił go mądrze i sprawiedliwie. W przemówieniu wójt podziękował wszystkim rolnikom za ciężką pracę i podkreślił, że praca rolnika jest niezwykle trudna i mało doceniana. Potem wspólnie z gospodyniami podzielił dożynkowy chleb i poczęstował nim wszystkich zebranych. Kiedy wójt częstował chlebem, na scenie głos zabierali zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Sławomir Hajos, prezes Małopolskiej Izby Rolniczej Ryszard Czaicki, burmistrz węgierskiej gminy Kengyel Nagy Szilard oraz Wójt Gminy Jordanów Śląski Paweł Filipczak.

Po przemówieniach gospodynie z KGW ośpiewały wieńce dożynkowe i wręczyły gospodarzowi gminy dożynkowe koszyczki. Gminne święto plonów było okazją do wręczenia odznak regionalnych „Za zasługi dla Gminy Jordanów”. Otrzymali je: Ksenia Miskiewicz, Maria Medes, Janina Brutanek, Adam Pochopień, Sławomir Korbel, Łukasz Kardaś, Jan Gwiazdoń, Andrzej Jąkała i Eugeniusz Wierzba. Dekoracji dokonali Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy Daniel Mirek.

Wręczono także nagrody w konkursie „Na najpiękniejszy ogród przydomowy i obejście w gospodarstwie rolnym”. W kategorii ogródek przydomowy pierwsze miejsce zajęła Barbara Kowalcze z Łętowni, drugie – Małgorzata Proszek z Łętowni, a trzecie – Janina Żegleń z Naprawy. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Dariusz Jaskółka z Toporzyska, Barbara Dybczyk z Osielca i Krystyna Zaręba z Osielca. W kategorii gospodarstwo rolne zwyciężyła Krystyna Korbel z Osielca. Podczas dożynek wójt wręczył promesy dla jednostek OSP Gminy Jordanów na zakup sprzętu i remonty. Nie zabrakło gromkiego „Sto lat” dla burmistrza węgierskiej gminy i Gminnego Komendanta OSP Bogusława Wróbla z okazji obchodzonych przez nich urodzin.

W części artystycznej publiczność zobaczyła występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Osielcu, Gminnego Zespołu Regionalnego GRONIE z Łętowni i Zespołów Mażoretek z Naprawy. Biesiada Śląska i Disco Polo Show porwały publiczność do tańca.
Podczas dożynek można było odwiedzić stoiska: ARiMR, ODR, LGD, KRUS, twórców ludowych, a także Koła Łowieckiego KNIEJA, gdzie serwowano dziczyznę. Uczestnicy dożynek mogli skorzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu, a dzieci z placu zabaw z dmuchańcami.

źródło: UG Jordanów

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image