Dodano dnia 05.10.2018, 09:16
Gmina Jordanów: Oczyszczacze powietrza dla przedszkoli

Gmina Jordanów otrzymała nieodpłatnie oczyszczacze powietrza dla swoich przedszkoli publicznych.

Oczyszczacze zostały przekazane do następujących placówek:

1. Przedszkola Samorządowego w Łętowni,

2. Przedszkola Samorządowego w Naprawie,

3. Przedszkola Samorządowego w Osielcu.

Otrzymane urządzenia zostały przekazane przez Marszałka Województwa Małopolskiego w ramach realizacji projektu zintegrowanego LIFE pn. „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze” współfinansowanego ze środków Programu LIFE Unii Europejskiej.

Przekazane oczyszczacze to powód do rozpoczęcia dyskusji wśród maluchów na temat tego po co jest i do czego będzie im służyło? Oczyszczacze swoimi parametrami są dostosowane do potrzeb 60-metrowej sali przedszkolnej i oczyszczają 388 m3 powietrza na godzinę. W ciągu każdej godziny są w stanie dwukrotnie przefiltrować całe powietrze w danym pomieszczeniu. Dodatkowo wyposażono je w filtry HEPA wysokiej klasy H13, które wychwytują nie tylko pyły i szkodliwe substancje, ale także kurz, alergeny i bakterie. Są w pełni bezpieczne dla dzieci. Wyposażono je m.in. w blokadę rodzicielską i funkcję automatycznego wyłączenia przy próbie otwarcia klapy czy w przypadku przewrócenia urządzenia. Są też ciche, dzięki czemu mogą być włączone w każdej chwili pracy z dziećmi czy w trakcie ich przerw na drzemkę. Oczyszczacze z pewnością pozwolą na poprawę jakości powietrza w salach, w których będą przebywać przedszkolaki. A czystsze powietrze w salach to lepsza koncentracja i efektywniejsze przyswajanie wiedzy na zajęciach.


W związku z otrzymaną darowizną w dniu 28 września br. została zorganizowana uroczysta akcja edukacyjna dotycząca zanieczyszczenia i ochrony powietrza z udziałem przedszkolaków ze wszystkich przedszkoli prowadzonych przez Gminę Jordanów. W uroczystości oprócz przedszkolaków udział wzięli zaproszeni goście: Wójt Gminy Jordanów – Pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy Jordanów – Pan Adam Kawula, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie – Pani Gabriela Korbel, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Kultury Fizycznej Rady Gminy Jordanów – Pan Daniel Mirek oraz rodzice i nauczyciele. Podczas uroczystość głos zabrał Wójt Gminy Jordanów – Stanisław Pudo, który zwrócił uwagę na problem zanieczyszczenia powietrza w naszym regionie, a następnie odbyły się występy przedszkolaków z poszczególnych przedszkoli na tematy związane z zanieczyszczeniem i ochroną powietrza. Zorganizowana akcje miała na celu uwrażliwienie lokalnej społeczności na problem i konsekwencje oddychania zanieczyszczonym powietrzem.
Mamy nadzieję, że oczyszczacze powietrza będą spełniały swoje zadanie i dzięki nim powietrze w przedszkolach będzie czyste, a przedszkolaki będą zdrowsze.

źródło: UG Jordanów

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image