Dodano dnia 23.05.2019, 07:56
Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków w Toporzysku
W czwartek (16.05) w Szkole Podstawowej w Toporzysku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Przedszkolaków, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

Recytatorskie zmagania odbyły się w pięknej teatralnej sali, w obecności Wójta Gminy Jordanów Artura Kudzi, przewodniczącego Rady Gminy Jordanów Daniela Mirka, radnych gminnych i sołeckich, dyrektorów szkół i przedszkoli, a także nauczycieli i rodziców.

Łącznie w konkursie wzięło udział trzydziestu jeden przedszkolaków z przedszkoli publicznych i niepublicznych oraz z oddziałów przedszkolnych szkół podstawowych jordanowskiej gminy. Mali recytatorzy występowali w dwóch kategoriach wiekowych: „3 i 4-latki” oraz „5 i 6-latki”, a trudnej oceny ich występów podjęła się komisja konkursowa w składzie: Jadwiga Czarny, Katarzyna Basiura i Gabriela Korbel.

W kategorii wiekowej „3 i 4 – latków” pierwsze miejsce zdobyła Natalia Maciaszek ze Szkoły Podstawowej w Toporzysku. Drugie i trzecie miejsce otrzymały przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Akademia Dziecka” w Naprawie: Nikola Błachut (II) i Maciej Medes (III).

W kategorii „5 i 6 – latków” zwyciężyła Zuzanna Bednarczyk ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej, drugie miejsce zajęła Zuzanna Motyka, a trzecie – Malwina Jancarz – obie z Przedszkola Samorządowego w Osielcu.

Pozostali recytatorzy obydwóch kategorii otrzymali nagrody książkowe, dyplomy za udział i słodycze. Nagrody wręczył Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia w towarzystwie przewodniczącego Rady Gminy Jordanów Daniela Mirka. Fundatorem nagród był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.

źródło: UG Jordanów

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image