Dodano dnia 20.12.2017, 14:21
III miejsce dla reprezentacji Jordanowa!

Sekcja Szachowa MOK Jordanów wzięła udział w Turnieju Szachowym V Grand Prix Dobczyc. Reprezentacja Jordanowa i Miejskiego Ośrodka Kultury zajęła bardzo wysokie III miejsce, a tym samym znalazła się w gronie najlepszych.

Sekcja Szachowa MOK Jordanów wzięła udział w Turnieju Szachowym w Dobczycach. Miasto i Miejski Ośrodek Kultury w turnieju reprezentował Tadeusz Kowalczyk oraz Szymon Kudzia, Jakub Bylica Mateusz Płaszcz i Łukasz Płaszcz. W klasyfikacji ogólnej turniej wygrał nasz reprezentant Tadeusz Kowalczyk, a chłopcy mają na koncie swoje pierwsze punkty zdobyte w turnieju. Jakub 10 pkt, a Szymon 7 pkt. Gratulacje dla wszystkich zawodników i życzymy dalszych sukcesów!

Szachy to najbardziej popularna gra planszowa na świecie. Królewska gra w sposób niesamowity rozwija umysł dziecka. Zaczynamy od zabawy, “szachowe wojska” stoją na przeciwko siebie. Dzieci zbijają kolejne figurki, “szachowych rycerzy”, co sprawia im niesamowitą frajdę. Każda kolejna gra jest coraz bardziej logiczna, dzieci zaczynają lepiej planować, coraz skuteczniej osiągają cel, jakim jest złapanie króla przeciwnika.

Gra w szachy ma bardzo długą historię, jednak początki samej gry nie są do końca ustalone. Różni badacze podają różne miejsca i historie. Najprawdopodobniej pochodzi z Indii, z V – VI wieku n.e. Współczesne zasady dopracowywane były najpewniej w Persji. „Szach mat” oznacza w tym języku „król jest martwy”. W Polsce wzmianki ma temat szachów odnajdujemy od czasów Bolesława Krzywoustego.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image