Dodano dnia 22.05.2017, 18:50
Jordanów: Spotkanie autorskie z Ireną Stopą

Irena Stopa to znana gawędziarka, laureatka licznych konkursów i autorka tomiku poezji ludowej pt. Pokłosie życia" oraz zbioru opowiadań góralskich pt. "Opowieści leśnej syski”. W piątkowy wieczór 12 maja w "Galerii pod Basztą" odbyło się spotkanie autorskie pełnye humoru i góralskich opowieści.

Jordanowska gawędziarka jest laureatką wielu konkursów, a do największych sukcesów należy I miejsce w Jubileuszowym 50 - tym Ogólnopolskim Konkursie "Sabałowe Bajania" w Bukowinie Tatrzańskiej, które zdobyła w 2016 roku. Ostatnim sukcesem Ireny Stopy jest III miejsce w XXXV Konkursie Muzyków, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych w Podegrodziu, które wyśpiewała sobie 12 maja 2017 r.

Autorski wieczór był spotkaniem pełnym humoru i góralskich opowieści. Nie zabrakło również góralskiej muzyki i piosenek śpiewanych przez grupę wokalną MOK, a w trakcie imprezy publiczność delektowała się przygotowanymi przez autorkę i jej córkę Karolinę góralskimi smakołykami. W podziękowaniu za dotychczasową działalność na rzecz kultywowania tradycji ludowych i promocji naszego Miasta, Irena Stopa otrzymała od Burmistrz Ilony Bilskiej i Dyrektora MOK kwiaty.Mok Jordanów

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image