Dodano dnia 06.02.2018, 21:31
Jordanów: Trwa nabór wniosków do PONE

Wnioski do Programu Ograniczania Niskiej Emisji można składać w Jordanowie do 2 marca 2018.

Powietrze, którym oddychamy wpływa na nasze zdrowie i życie. W Małopolsce wprowadzono szereg działań mających na celu poprawę jego jakości, jednak aby zrealizować ambitne plany potrzebne jest zaangażowanie mieszkańców. W mieście Jordanów rusza nabór wniosków do Programu Ograniczania Niskiej Emisji, które można składać do 2 marca 2018 roku. Dokumenty dostępne są w Urzędzie Miasta i na stronie www.jordanow.pl.

Od 1 lipca 2017 r. weszły w życie nowe przepisy przyjęte przez Sejmik Województwa Małopolskiego dotyczące ochrony powietrza. W sposób zdecydowany zaostrzone zostały wymagania stawiane urządzeniom na paliwa stałe (np. węgiel) oraz jakości wykorzystywanego opału do ogrzewania budynków. To czym się pali w domowym piecu, nie jest wbrew pozorom prywatną sprawą właściciela czy użytkownika budynku. Stosując złej jakości węgiel i odpady węglowe tj. muł oraz fot zanieczyszczamy nie tylko środowisko, ale trujemy siebie i innych. Głównym zadaniem i celem wprowadzonej uchwały antysmogowej jest przede wszystkim poprawa jakości powietrza i umożliwienie oddychania czystym powietrzem, które ma wpływ na nasze zdrowie i życie.

Program Ograniczania Niskiej Emisji stworzony jest w oparciu o wyniki przeprowadzonych badań i analiz, które wskazały bardzo zły stan powietrza w poszczególnych regionach Polski. Stanowi część wykonawczą gminnych Programów Ochrony Środowiska i jest niezbędny w kwestii pozyskiwania dotacji nie tylko krajowych, ale także unijnych.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image