Dodano dnia 12.04.2018, 14:58
Jordanów: Wspólnymi siłami sprzątali śmieci

To już szósta akcja sprzątania, której inicjatorem jest Wacław Bednarz. Tym razem do współpracy przyłączyli się harcerze i zuchy z Jordanowa. Jak co roku ilość zebranych śmieci szokowała.

Dbanie o czystość miasta to sprawa każdego mieszkańca. Niestety często przymykamy oczy na wyrzucane śmieci lub sami dokładamy swojego śmiecia do ogólnego krajobrazu miasta. Niestety zarówno w Jordanowie jak i całym powiecie widok zaśmieconych rowów i poboczy robi niemiłe wrażenie.

Po raz szósty radny z Jordanowa Wacław Bednarz zainicjował wiosenne sprzątanie miasta. Podczas każdej z edycji akcji na cel brany był inny obszar miasta. Co roku do akcji przyłączali się uczniowie szkół średnich, mimo iż część z nich na co dzień mieszkała w sąsiadujących miejscowościach. Tym razem było zupełnie inaczej.

- Zawsze miałem wyrzuty sumienia, bo nie wszyscy uczestnicy akcji byli z Jordanowa. W tym roku pomoc zaproponowała koleżanka z harcerstwa Kamila Gierat i poprosiła gromadę zuchową Biedronki o wsparcie wydarzenia. Nigdy nie sądziłem, że można się kłócić kto podniesie papierek. A jednak harcerze i zuchy Hufiec ZHP Jordanów udowodnili, że można – dodaje z uśmiechem Bednarz - Posprzątaliśmy błyskawicznie okolice drogi koło oczyszczalni. Bardzo jestem im za to wdzięczny. Chociaż wolałbym, żeby Jordanów był czysty i nie trzeba było zbierać śmieci.

Harcerze i zuchy wykazały się niesamowitym zaangażowaniem. Jak co roku zebrano kilkanaście worków śmieci, które następnie zostały wywiezione.SnS
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image