Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 18.09.2023, 08:45
Klimatyczne spotkanie z Pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Łętowni.

W dniu 13.09.2023 r. w Domu Pomocy Społecznej w Łętowni odbyło się wydarzenie edukacyjno  – informacyjne dedykowane Seniorom  na temat: znaczenia pszczół dla środowiska, poruszono tematy postępujących zmian klimatu  i wskazano jak w prosty sposób można zadbać o klimat.


Pensjonariusze Domu otrzymali z  rąk Pana Starosty Józefa Bałosa i Pana Wicestrosty Zbigniewa Hutniczaka słoiczki miodu (64 szt.). Miód pochodzi z pierwszego zbioru z własnej pasieki Starostwa (3 ule) , która znajduje się na dachu budynku Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej.

Pasieka została wykonana  wiosną 2023 r.  w ramach projektu LIFE-IP EKOMAŁOPOLSKA. Cieszymy się, że efekty pracy programu LIFE mogą być także  udziałem seniorów  którym tyle zawdzięczamy.

Dziękuję   Panu Grzegorzowi Pochłopień,  który na co dzień  zajmuje się  pszczółkami za ogrom pracy, który włożył w utrzymanie pasieki,  doradcy ds. klimatu i środowiska Pani Paulina Tokarz-Mansour prowadzącej program  LIFE na terenie Powiatu  Suskiego, a także  Pani Justynie  Mazurkiewicz  Kierownikowi Zespołu LIFE przy Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, dzięki której program zawitał  do Powiatów  Województwa Małopolskiego, oraz  wszystkim  zaangażowanym, a nie wymienionym z imienia i nazwiska.

W spotkaniu wzięli udział:

  1. Pensjonariusze Domu Pomocy Społecznej;

  2. Pan Dyrektor Roman Dyrcz, Opiekunowie;

  3. Pan Starosta Suski Józef Bałos, Pan Wicestarosta Zbigniew Hutniczak, Doradca ds. klimatu i środowiska Pani Paulina Tokarz-Mansour oraz   Naczelnik Wydziału Środowiska Paweł Dyrcz


Łączna liczba uczestników spotkania 68  osoby.

Dziękujemy Pensjonariuszom oraz Dyrektorowi Domu Pomocy Społecznej Panu Romanowi Dyrcz za miłe przyjęcie.

Więcej informacji dotyczących pasieki

źródło/foto: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image