Dodano dnia 10.09.2018, 13:22
Kolejna promesa dla Jordanowa

Do Urzędu Miasta Jordanów w minionym tygodniu wpłynęła promesa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na dofinansowanie trzech zadań w wysokości 920 000,00 zł., z rezerwy celowej budżetu państwa MSWiA na rok 2018.

Pod koniec weekendu burmistrz Jordanowa Iwona Bilska poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Miasto otrzymało kolejną dotację na aż 920 000 zł.!

Na początku roku do Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie został złożony przez Urząd w Jordanowie wniosek o dofinansowanie trzech zadań na terenie miasta. Na liście znalazł się remont mostu koło Strumyka, odcinka drogi prowadzącej od zakrętu do ZS bł. ks. Dańkowskiego (aleja kasztanowa) oraz odnowienie dwóch części płyty Rynku, gdzie aktualnie znajduje się parking i organizowane są jarmarki, czyli na wprost Galerii Jordanowskiej i od strony sklepu ogrodniczego. Uzyskana promesa na dofinansowanie wskazanych w projekcie zadań to aż 80% zaplanowanych kosztów inwestycji.

-Mamy mało czasu na wykonanie zadania, ale już zostały podjęte kroki, aby zdążyć z dokumentacją i wykonać prace. Jeśli pogoda nam będzie sprzyjać, nasze miasto wypięknieje, szczególnie w centrum – powiedziała burmistrz Miasta Jordanów Iwona Bilska.
Teraz przyszedł czas na rozpisanie przetargów na wykonanie inwestycji, co faktycznie musi odbyć się bardzo sprawnie, bo czasu zostało niewiele.
SnS


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image