Z OSTATNIEJ CHWILI
Nowoczesny sprzęt dla szkół w Gminie Jordanów dzięki środkom z KPO / Premiera teledysku poświęconego Kunegundzie Siwiec w Stryszawie / Interwencja służb w Zawoi / Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 18.01.2026, 08:54
Nowe władze OSP Osielec. Podsumowanie lat służby i wybór nowego prezesa.
W sali Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Osielcu. Spotkanie było okazją do podsumowania działalności jednostki w minionym okresie, a także do wyboru nowych władz. W wydarzeniu uczestniczyli druhowie OSP, zaproszeni goście oraz sympatycy pożarnictwa.

Wśród gości znaleźli się m.in. senator RP Andrzej Pająk, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Wojciech Kania, członek Zarządu Powiatowego ZOSP RP Marcin Błachut, zastępca Komendanta Gminnego ZOSP RP i prezes OSP Osielec Górny Krzysztof Stopa, ks. Stanisław Skowronek – kapelan strażaków oraz ks. Tadeusz Tokarz – proboszcz parafii w Osielcu. Obecni byli także przedstawiciele lokalnych instytucji i samorządu, a zebranie poprowadził sołtys Osielca Ryszard Ordzowiały.

Jednym z najważniejszych punktów zebrania były wybory nowego zarządu. Decyzją druhów funkcję prezesa OSP Osielec objął dh Zdzisław Bachul. Jednocześnie po 19 latach pełnienia tej funkcji z urzędu zrezygnował dh Stanisław Wójcik, który przez blisko dwie dekady kierował jednostką, przyczyniając się do jej rozwoju, doposażenia oraz wzrostu znaczenia w systemie bezpieczeństwa lokalnej społeczności.

Ustępujący prezes odebrał liczne podziękowania i wyrazy uznania. Druhowie oraz zaproszeni goście podkreślali jego wieloletnie zaangażowanie, odpowiedzialność i oddanie służbie. Dziękowano mu za lata społecznej pracy na rzecz mieszkańców Osielca, życząc jednocześnie zdrowia oraz satysfakcji z dotychczasowych osiągnięć.

Głos zabrali również zaproszeni goście, którzy gratulowali nowemu prezesowi wyboru i życzyli mu powodzenia w pełnieniu odpowiedzialnej funkcji oraz dalszego dynamicznego rozwoju jednostki.

Nowy skład Zarządu OSP Osielec:

  • - Prezes – dh Zdzisław Bachul

  • - Wiceprezes – naczelnik – dh Łukasz Kardaś

  • - Wiceprezes – dh Michał Szczurek

  • - Zastępca naczelnika – dh Krzysztof Maciaszek

  • - Sekretarz – dh Szymon Halek

  • - Skarbnik – dh Katarzyna Bachul

  • - Gospodarz – dh Andrzej Wójcik

  • - Kronikarz – dh Paulina Rusin

  • - Członek – dh Krzysztof Migas


Komisja Rewizyjna:

  • - Przewodniczący – dh Antoni Rusin

  • - Wiceprzewodniczący – dh Tomasz Rusin

  • - Sekretarz – dh Szczepan Jurkowski


Delegatami na Zjazd Oddziału Gminnego ZOSP RP zostali dh Zdzisław Bachul, dh Łukasz Kardaś oraz dh Krzysztof Migas.

Zebranie przebiegło w serdecznej i podniosłej atmosferze, podkreślając jedność środowiska strażackiego oraz gotowość druhów do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa i dobra lokalnej społeczności.


Źródło: UG Jordanów


Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.