Dodano dnia 09.08.2017, 16:03
Prawie 18 milionów dotacji dla Jordanowa

Do ogromnego sukcesu mogą zaliczyć samorządowcy z Jordanowa otrzymaną dotację z Funduszy Unijnych. Tak wysokiego dofinansowania dla miasta jeszcze nie było. Mowa tu o 17 760 452,35 zł na projekt "Gospodarka wodno - kanalizacyjna w aglomeracji Jordanów".

Ten tydzień obfituje w informacje o bardzo dużych dofinansowaniach dla gmin z obszaru powiatu suskiego. Po Makowie i Bystrej – Sidzinie, kolejną dotację otrzymało Miasto Jordanów.

Całkowity koszt inwestycji w ramach projektu „Gospodarka wodno - kanalizacyjna w aglomeracji Jordanów" to 27 106 223,76 z czego aż 17 760 452,35 zł pozyskano z Funduszy Unijnych. To ogromny zastrzyk dla Miasta, które od lat boryka się z problemami zwiazanymi z kanalizacją i siecią wodociągową. Jako jedyne w powiecie suskim Jordanów nie ma Zakładu Komunalnego, który by zarządzał odbiorem ścieków od mieszkańców. Takowy z powodu kłopotów finansowych i w finale bankructwa, zamieniono na Referat w Urzędzie. Rodzi to kłopoty, zwłaszcza te formalne.


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image