Dodano dnia 11.07.2020, 06:59
Spotkanie na placu budowy
Prace przy stabilizacji osuwisk i odbudowie drogi w Osielcu Górnym są już w wysokim stopniu zaawansowane i, jak się dziś wydaje, mimo czasowych ograniczeń związanych ze stanem pandemii, termin ich zakończenia nie jest zagrożony. Takie wnioski płyną po wizycie roboczej Wicewojewody Małopolski Zbigniewa Starca i samorządowców na tamtejszym placu budowy.
W spotkaniu z wykonawcami prac obok wicewojewody udział wzięli m.in. poseł Filip Kaczyński, starosta Józef Bałos, przewodniczący rady powiatu Ryszard Hadka, wójt Artur Kudzia oraz radni powiatowi i gminni. Mogli oni poznać aktualny stan zaawansowania robót na tej ważnej, zwłaszcza dla mieszkańców okolicznych miejscowości, powiatowej inwestycji.

Ukończenie prac możliwe będzie dzięki przekazaniu przez Wojewodę Małopolskiego drugiej transzy dotacji na ten cel. Niedawno, 26.06.2020 r., starosta Józef Bałos odebrał w Krakowie potwierdzającą to promesę opiewającą na 5.570.000 zł. Łącznie na odbudowę drogi i stabilizację osuwisk (bez kosztów przygotowania dokumentacji geologiczno-inżynierskiej oraz dokumentacji projektowo–wykonawczej) przeznaczonych zostanie 12.274.000 zł, z czego 9.809.000 zł pochodzić będzie z budżetu państwa, a pozostałą część dołożą wspólnie powiat (1.265.000 zł) i gmina Jordanów (1.200.000 zł).

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image