Dodano dnia 17.03.2023, 08:35
W Jordanowie ma powstać Jadłodzielnia
Zuchy i harcerze Hufca ZHP Jordanów postanowili stworzyć JADŁODZIELNIĘ - miejsce, do którego można przynosić nadwyżkę jedzenia, aby uratować je przed zepsuciem. Każdy może poczęstować się tym jedzeniem. Dziel się i częstuj! Oto zasada działania lodówki społecznej.
- Każdego tygodnia marnujemy w gospodarstwie domowym około 5kg żywności. Zamiast wyrzucić jedzenie do kosza na śmieci - oddajmy je do Jadłodzielni, niech ktoś skorzysta. Nasze Zuchy już wiedza, że nie marnując jedzenia ocalimy Świat! Chcemy aby wszystkie dzieci oraz młodzież również to wiedziały, dlatego przekażemy materiały edukacyjne do przedszkoli oraz szkół. Zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie naszej inicjatywy na portalu zrzutka.pl. Dla nas liczy się każdy grosz, aby Jadłodzielnia mogła powstać i służyć nam wszystkim - piszą organizatorzy akcji.

Link do zrzutki: https://zrzutka.pl/z/jadlodzielniajordanow

Jadłodzielnia, czyli lodówka, stanie przy Szkole Podstawowej w Jordanowie przy ul. Kolejowej. Lodówka musi mieć specjalną izolację, która zostanie wykonana podczas termoizolacji budynku szkoły. Koszt zakupu lodówki wynosi 2800 zł. Jadłodzielnia zacznie funkcjonować od 1 września 2023 r. Lodówka będzie dostępna dla wszystkich i bez ograniczeń czasowych.

Projekt realizowany jest pod patronatem Burmistrza Miasta Jordanowa Andrzeja Malczewskiego oraz przy współpracy z Dyrektor Szkoły Podstawowej Agnieszką Cieżak. Akcję wspierają również „Gamma” Sklep AGD, Pro-Arti Studio Fotograficzno-Reklamowe oraz Szkolne Koło Wolontariatu „Bo jak nie My - to kto?”.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image