Z OSTATNIEJ CHWILI
Motocykliści z Lachowic reprezentowali Małopolskę na Ogólnopolskich Mistrzostwach Ratownictwa / Czujna mieszkanka gminy Stryszawa zatrzymała pijanego kierowcę. Miał ponad 2,8 promila / Szachowe emocje podczas Dni Ziemi Jordanowskiej. Ruszyły zapisy na turniej o Puchar Starosty Suskiego / Kawa z Powiatem - Anna Pituła-Biela. / Wicemarszałek Sejmu RP spotkała się z Młodzieżową Radą Miasta Maków Podhalański / Nowoczesny sprzęt dla szkół w Gminie Jordanów dzięki środkom z KPO / Premiera teledysku poświęconego Kunegundzie Siwiec w Stryszawie / Interwencja służb w Zawoi / Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 27.02.2024, 10:49
Walne zebranie sprawozdawcze w OSP Wysoka.
W minioną sobotę (24.02.), w Wysokiej, odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Ochotniczej Straży Pożarnej.

W zebraniu wzięli udział druhowie - strażacy i zaproszeni goście, a wśród nich m.in. wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, przewodniczący Rady Gminy Jordanów Daniel Mirek, przedstawiciel PSP w Suchej Beskidzkiej bryg. Łukasz Białończyk, zastępca Komendanta Gminnego ZOSP RP dh Krzysztof Stopa, dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel oraz sołtys wsi Kazimiera Działek.

Uczestnicy zebrania wysłuchali sprawozdań z działalności OSP Wysoka, które przedstawili kolejno: prezes OSP Wysoka dh Tadeusz Tomczyk, skarbnik OSP Wysoka dh Paulina Grobecka, naczelnik OSP Wysoka dh Kazimierz Trzop, a także przewodniczący komisji rewizyjnej dh Sławomir Hanusiak. Z kolei z planami na rok bieżący zapoznali zebranych prezes i skarbnik. Podsumowaniem działalności zarządu OSP Wysoka było jednogłośne udzielenie absolutorium.

Walne zebranie było okazją do złożenia podziękowań dla wszystkich druhów i druhen z OSP Wysoka.

Słowa podziękowań wraz z symboliczną statuetką, przekazał na ręce prezesa dh Tadeusza Tomczyka, wójt gminy Jordanów Artur Kudzia, dziękując strażakom za ofiarną służbę i zaangażowanie w działalność społeczno - kulturalną.

Słowa wdzięczności i uznania dla członków OSP Wysoka przekazali także: przewodniczący Rady Gminy Daniel Mirek, bryg. Łukasz Białończyk, dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel i sołtys wsi Kazimiera Działek. Z kolei druhowie - strażacy złożyli podziękowania wójtowi i radzie gminy za dotychczasowe wspieranie jednostki z Wysokiej.

Bardzo miłym akcentem tegorocznego zebrania było wręczenie odznak. I tak, odznaki za wysługę lat otrzymali: dh Jan Gwiazdoń (45 lat), dh Andrzej Latawiec (45 lat), dh Paweł Gwiazdoń (20 lat), dh Kazimierz Trzop (10 lat), dh Paweł Trzop (10 lat).

Odznakę honorową „Zasłużony dla Pożarnictwa Powiatu Suskiego” otrzymali: dh Julian Szarek, dh Edward Skawski oraz „Złoty Medal” - dh Józef Jaromin. Odznaki otrzymali także członkowie MDP: „Złoty Medal” - dh Szymon Jaromin i „Srebrny Medal” - dh Gabriela Trzop.

Odznaczenia wręczali: wójt gminy Jordanów, a zarazem prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP Artur Kudzia wraz z członkiem Prezydium Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP, a zarazem zastępcą Komendanta Gminnego ZOSP RP dh Krzysztofem Stopą i bryg. Łukaszem Białończykiem.


Źródło: UG Jordanów


Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.