Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 08.02.2023, 18:01
Wsparcie finansowe dla szkół gminy Jordanów
Gmina Jordanów otrzymała środki w kwocie 120.000 zł na realizację zadania grantowego pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa – Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół I placówek oświatowych” – Grant 3.

Projekt pn. „Grant 3 - MTA” jest realizowany od listopada 2022 r. we wszystkich pięciu szkołach prowadzonych przez Gminę Jordanów.

W Szkole Podstawowej w Wysokiej w ramach projektu prowadzone są dla uczniów klas 7-8 zajęcia wyrównawcze z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Głównym celem zajęć jest wyrównywanie braków edukacyjnych po nauczaniu zdalnym, doskonalenie umiejętności egzaminacyjnych oraz podniesienie wyników kształcenia. Podczas zajęć wykorzystywane są różnorodne środki dydaktyczne (tablica interaktywna, programy komputerowe, karty pracy), aby zachęcić uczniów do aktywnej postawy. Uczniowie rozwiązują zadania egzaminacyjne i doskonalą kompetencje kluczowe. Zajęcia mają również skłonić uczniów do poszukiwania informacji oraz podejmowania pracy samokształceniowej.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Naprawie w ramach projektu prowadzone są:
- zajęcia koła informatycznego - robotyka i programowanie - podczas zajęć z robotyki uczniowie korzystają ze sprzętu zakupionego w ramach programu „Laboratoria przyszłości”, rozwijają swoje zainteresowania, wyobraźnię oraz logiczne myślenie,
-zajęcia wyrównawcze z matematyki - uczniowie podczas zajęć uzupełniają braki edukacyjne po okresie pandemicznym,
- koło artystyczne - na zajęciach uczniowie rozwijają swoje zainteresowania artystyczne oraz przygotowują się do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczeństwa,
- zajęcia z języka angielskiego - podczas zajęć uczniowie rozwijają swoje kompetencje językowe, korzystają z wielu platform e-learningowych,

- zajęcia z pedagogiem - w trakcie spotkań dzieci dzieci uczą się jak radzić sobie z trudnymi emocjami i budować poczucie własnej wartości.

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Łętowni prowadzone są różnorodne zajęcia, oferujące wielowymiarowe wsparcie, obejmujące uzupełnienie deficytów związanych z rozwojem kompetencji kluczowych. Oprócz zajęć wyrównujących braki z przedmiotów takich jak matematyka czy język polski, uczniowie mogą uczestniczyć w kołach zainteresowań, jak na przykład:
- kole informatycznym – tu dzieci rozwijają kompetencje związane z nowymi technologiami poprzez naukę podstaw programowania przy użyciu komputerów jak i robotów,
- kole języka angielskiego – gdzie mogą podnosić swoje kompetencje w zakresie nauki języka obcego, budując sprawność komunikacyjną w oparciu o materiał wykraczający poza ramy podstawy programowej,
- kole zainteresowań – zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe harcerza, ta forma posiada w naszej szkole długą tradycję, pozwala młodym ludziom na rozwijanie kompetencji społecznych zwłaszcza kooperacji, odpowiedzialności, zaangażowania w życie publiczne,
-koło szachowe- umiejętność gry w szachy wpływa na poprawę zdolności intelektualnych, kształci umiejętność krytycznego myślenia, wpływa na rozwój kompetencji matematycznych oraz rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych,
-specjalistycznych zajęciach z biblioterapii – wspierające uczniów wycofanych, mających trudności w nawiązywaniu relacji; podczas zajęć kształcone są umiejętność radzenia sobie ze stresem i negatywnymi emocjami, poprzez obcowanie z literaturą i naukę technik relaksacyjnych,

- zajęcia z pedagogiem szkolnym – kształtujące umiejętności prospołeczne, propagujące pozytywne wzorce zachowań, wpływające na poprawę jakości komunikacji z innymi, redukujące negatywne stany emocjonalne.

Dodatkowym atutem prowadzonych zajęć jest możliwość korzystania z pomocy dydaktycznych (robotów gier książek, materiałów edukacyjnych) zakupionych w ramach grantu, co znacznie podnosi atrakcyjność prowadzonych działań.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Toporzysku od listopada 2022 r. do czerwca 2023 r. mają możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach rozwijających ich zainteresowania oraz zajęciach wyrównawczych. W szkole prowadzone są następujące rodzaje zajęć:
1. Kółko szachowe.
2. Koło informatyczne: programowanie i robotyka.
3. Zajęcia krajoznawczo-turystyczne.

4. Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego.

W Szkole Podstawowej w Osielcu w ramach projektu zorganizowano szereg dodatkowych zajęć dla uczniów klas od 1 do 8, które mają m. in. za zadanie rozwijać zainteresowania, wyrównywać szanse edukacyjne oraz kształtować kompetencje kluczowe dotyczące ekspresji kulturalnej, posługiwania się językiem ojczystym, kompetencje społeczne , inicjatywności przedsiębiorczości.
Warto tu wymienić takie zajęcie jak zajęcia z robotyki dotyczące podstaw programowania oraz posługiwania się technologiami, zajęcia z języka angielskiego które mają za zadanie kształtować kompetencje językowe, zajęcia teatralno - medialne które między innymi mają wspierać uczniów w posługiwaniu się językiem ojczystym, zajęcia plastyczno medialne które mają za zadanie wspierać rozwój zainteresowań umiejętności zakresie plastyczno - medialnym kompetencji, zajęcia wspierające z matematyki języka polskiego. W projekcie zostały także zakupione pomoce dydaktyczne które uatrakcyjniają zajęcia i wspierają nauczycieli.

źródło: UG Jordanów
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image