Dodano dnia 21.09.2023, 13:43
Zasilanie sieci wodociągowych - gmina Jordanów.
Wójt Gminy Jordanów informuje, że rozpoczęły się prace w terenie związane z zadaniem inwestycyjnym pn. "Wykonanie trzech otworów poszukiwawczych za woda pitną o głębokości do 99 m w celu ujęcia wód podziemnych na potrzeby gminnych sieci wodociągowych w Toporzysku i Łętowni".

Przedmiotem zamówienia Gminy Jordanów jest wykonanie łącznie trzech otworów poszukiwawczych w celu ujęcia wód podziemnych z utworów trzeciorzędowych o głębokości do 99 m, na potrzeby funkcjonowania gminnych sieci wodociągowych – zasilania w wodę do celów pitnych. Jeden otwór wykonywany jest w Łętowni, a dwa otwory wykonywane są w Toporzysku.


Otwory poszukiwawcze wykonywane są w trudnym terenie górskim na pograniczu Beskidu Wyspowego i Beskidu Żywieckiego. Pod względem geologicznym teren ten leży w obrębie Zewnętrznych Karpat Fliszowych, w granicach jednostki tektonicznej tzw. płaszczowiny magurskiej.


Wykonawcą prac jest firma - Eco.Geo.Invest, 34-452 Ochotnica Dolna os. Dłubacze 162 B.

za: gmina Jordanów.
więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image