Dodano dnia 14.10.2021, 19:17
Złote Gody w Gminie Jordanów
14 października 2021 roku, w restauracji Strumyk odbyła się wyjątkowa uroczystość. Ponad dwadzieścia par zostało uhonorowanych przez Prezydenta RP z rąk włodarzy gminy Jordanów. Powodem wyróżnienia było długoletnie pożycie małżeńskie.
Złote gody to z całą pewnością jubileusz szczególny, a pod wieloma względami wyjątkowy i niepowtarzalny. Wspólne półwiecze to nie lada wyczyn. Trzeba mieć dużo tolerancji, wyrozumiałości, ale przede wszystkim miłości by wytrwać przez 50 lat na dobre i na złe.

Nadane przez Prezydenta RP medale "za długoletnie pożycie małżeńskie" są symbolem tych wspólnie przeżytych długich lat. Świadczą o wytrwałości i wzajemnym zrozumieniu, które jest niezwykle ważne w związku.

W tym roku ten zacny jubileusz w gminie Jordanów świętuje aż 21 par. Cztery pary obchodzą diamentową rocznicę czyli 60-lecie wspólnego pożycia. Jedna para świętuje 65. rocznicę swojego ślubu określaną mianem żelaznej. Na tym jednak nie koniec. Warto odnotować, że rok 2021 dla jednej z par jest szczególnie wyjątkowy. Świętuje ona 70. rocznicę swojego małżeństwa zwaną rocznicą kamienną!

Dzisiejsza uroczystość w restauracji Strumyk przebiegła w miłej ale i podniosłej atmosferze. Nie zabrakło przemówień, toastu oraz odśpiewania „Stu lat”. Wyróżnionym parom zostały wręczone odznaczenia, pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Wyrazy ogromnego szacunku, jakim mieszkańcy gminy Jordanów darzą długowieczne pary, w oficjalnym przemówieniu przekazał wójt Artur Kudzia. Podczas ceremonii obecny był również przewodniczący rady gminy Daniel Mirek oraz pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego.

źródło: UG Jordanów
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image