Dodano dnia 02.08.2022, 08:29
10. Bieg Górski & Nordic Walking pamięci Wojtka Pazdura
10. Bieg Górski & Nordic Walking pamięci Wojtka Pazdura przyciągnął spragnionych sportowej rywalizacji oraz osoby, które w tak szczególny sposób chciały uczcić pamięć o Wojtku - wieloletnim konferansjerze TKB, poecie, pasjonacie kolarstwa, kabareciarzu i aktywnym działaczu NZS w Krakowie.
Dokładnie 100 osób zgłosiło swój udziału w tegorocznej edycji, jednak kapryśna pogoda zniechęciła kilku zawodników, którzy obawiając się deszczowej aury nie zjawili się na starcie, gdzie sygnał zabrzmiał zgodnie z planem, punktualnie o godzinie 14.00. Zawodnicy musieli pokonać dystans 5 km.

Udział w zawodach był bezpłatny, a osoby, które przy okazji startu chciały pomóc Zosi, walczącej z SMA (rdzeniowym zanikiem mięśni), mogli wrzucać dobrowolne datki do skarbonek, których pilnowała rodzina dziewczynki, przy asyście stowarzyszenia Mocni Pomocni.

Zgodnie z regulaminem w biegu mogły uczestniczyć osoby, które ukończyły 16 lat, a w kategorii Nordic Walking osoby od 14 roku życia. Wszyscy startujący pokonali trasę bez urazu, najlepszy czas osiągnął Jan Wydra, pokonując trasę w 21:07, natomiast Iwona Kąś przebiegła 5 km w ciągu 28:52.

W kategorii Nordic Walking najlepszy czas osiągnął Grzegorz Dors - 33:06, a z kobiet najszybsza okazała się Sabina Nieciąg z czasem 40:07. Jak co roku nagrodziliśmy nie tylko zawodników, którzy zdobyli podium, ale także najmłodszych i najstarszych uczestników biegu i kijków.

W imieniu organizatorów Miejskiej Biblioteki Publicznej Domu Kultury w Makowie Podhalańskim, Burmistrza Pawła Sali oraz Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej dziękujemy strażakom i policji za zabezpieczenie trasy, wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji zawodów, za tak sportową inaugurację 59. Tygodnia Kultury Beskidzkiej oraz Stowarzyszeniu Mocni Pomocni za zaangażowanie i pomoc w dokonaniu zbiórki na rzecz Zosi.

Poniżej link dla osób, które zechciałby wesprzeć Zosię:
oraz wyniki zawodów, z podziałem na poszczególne kategorie:
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image