Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 11.06.2024, 10:58
Bezpłatne Badania Mammograficzne - Maków Podhalański.
12 lipca 2024 - od 10:00 do 17:00.

Badania mammograficzne wykonywane są w ramach umowy z NFZ. 

BADANIA SĄ BEZPŁATNE DLA UBEZPIECZONYCH KOBIET 

Kryteria uczestnictwa w programie profilaktyki raka piersi:

  1. badanie wykonuje się co 24 miesiące u kobiet w wieku od 45 do 74 lat (przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia)
  2. badanie wykonuje się co 12 miesięcy u kobiet w wieku od 45 do 74 lat, które po latach od leczenia chirurgicznego raka piersi - pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT)
  3. badanie wykonuje się co 12 miesięcy u kobiet w wieku od 45 do 74 lat, które zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniuWyłączenie z programu:

  • objęcie kobiety „Opieką nad rodzinami wysokiego, dziedzicznie uwarunkowanego ryzyka zachorowania na raka piersi lub raka jajnika" na etapie „Nadzór i badania diagnostyczne" realizowaną w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej;
  • objęcie kobiety „Kompleksową opieka onkologiczną nad świadczeniobiorcą z nowotworem piersi" realizowana w ramach ambulatoryjnej opieki specjalistycznej, leczenia szpitalnego lub rehabilitacji leczniczej."

Przed badaniem należy:

  • przygotować dowód osobisty - numer PESEL
  • wypełnić ankietę - czytelnie i drukowanymi literami Prosimy wpisywać aktualny adres i numer telefonu.

Informacje dodatkowe:

  • Pacjentki telefonicznie rejestrują się na badania i są zapisywanie na konkretną godzinę. W pierwszej kolejności proszone są Panie zarejestrowane, wg listy, a następnie, w miarę wolnych miejsc, Panie przychodzące bez rejestracji.
  • Wyniki badań dostępne są dla pacjentki po zalogowaniu otrzymanym po badaniu loginem i hasłem na stronie: www.maszachaba.com.pl w zakładce: e-Pacjent.
  • Pacjentka, u której zostaną stwierdzone zmiany wymagające dalszej diagnostyki, otrzyma listem poleconym wynik, zdjęcie na płytce CD wraz ze skierowaniem do placówki przeprowadzającej drugi etap programu diagnostyki pogłębionej wykonywanej w ramach umowy z NFZ - bezpłatnie.

za:UG Maków P.Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image