Dodano dnia 30.11.2017, 11:33
Gmina Maków Podhalański: Modernizacja oświetlenia ulicznego
W ramach porozumienia Burmistrza Makowa Podhalańskiego i Dystrybutora energii elektrycznej na terenie Gminy, Firmy Tauron Dystrybucja do końca roku 2017 zostanie wymienionych 350 lamp oświetlenia ulicznego na energooszczędne typu LED.

Modernizacją objęte będą drogi: dokończenie wymiany lamp przy drodze krajowej DK28 w Makowie Podhalańskim i Kojszówce. Wymienione zostaną wszystkie lampy na całym odcinku drogi wojewódzkiej w Białce. Przy drogach powiatowych w Juszczynie i Żarnówce wymienionych zostanie 89 szt. lamp. Ponadto lampy zostaną wymienione w Kojszówce  22 szt., na osiedlach Tysiąclecia w Makowie Podhalańskim, Jurki, Draby, Jedzinne i Groń.

Planowane jest zmodernizowanie oświetlenia przy ulicach Polna, Leśna, Grzechyńska, Kościelna, Prusa, Konopnickiej, Sienkiewicza i Słoneczna.

Dzięki oszczędnością w opłatach z energię elektryczną w kolejnym roku 2018 będzie można rozbudować nowe linie oświetlenia ulicznego – planowany koszt inwestycyjny to około 100 000 złotych.

źródło: UM Maków Podhalański
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image