Dodano dnia 10.09.2018, 16:59
I miejsce w kategorii śpiewaczej dla dziewczyn z Babiogórzan!

Dziewczyny z grupy śpiewaczej BABIOGÓRZANIE mogą świętować ogromny sukces, który osiągnęły w Szczecinie. Konkurując z wieloma utytułowanymi zespołami folklorystycznymi z całej Polski zajęły I miejsce. Anna Kowalska - Wicherek jako solistka otrzymała w swojej kategorii 2 miejsce.

W szczecińskiej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza odbyła się kolejna edycja Turnieju Muzyków Prawdziwych. Wydarzenie jest konfrontacją praktyk wykonawczych i regionalnych tradycji, a przede wszystkim spotkanie i swoiste święto muzyki tradycyjnej. Podczas konkursu można usłyszeć i zobaczyć artystów z całej Polski.

Dziewczęta z grupy śpiewaczej, które reprezentowały nasz region i zajęły I miejsce wystąpiły w składzie : Karolina Mędrala, Justyna Kowalska, Anna Kowalska – Wicherek, Dorota Bartkowska, Kasia Lurka, Natalia Jochymek. Dodatkowo Anna Kowalska- Wicherek jako solistka zajęła w swojej kategorii 2 miejsce.

- Chcemy bardzo podziękować Pani Zofii Bugajskiej, bo to dzięki jej konsultacjom i materiałom zbieranych przez nią od lat udało nam się! Śpiewamy również melodie z tomiku Pani Zosi. Dziewczęta z grupy śpiewaczej chcą również bardzo dziękować dyrekcji Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz kierownikowi zespołu Zbigniewowi Kowalskiemu za pomoc w organizacji wyjazdu i wsparcie – powiedziała nam po powrocie do Makowa Podhalańskiego Anna Kowalska – Wicherek.

Turniej Muzyków Prawdziwych nieprzypadkowo odbywa się w Szczecinie. To miasto doskonale pamięta, że po drugiej wojnie światowej właśnie na ziemie Pomorza Zachodniego przybyli ludzie z najróżniejszych terenów geograficznych i kulturowych, przywożąc ze sobą bagaż zwyczajów i języka wielu regionów. Szczecin stał się miejscem spotkania wielu tradycji i jest nim do dziś.
SnS


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image