Z OSTATNIEJ CHWILI
Wandalizm w Jordanowie. Zniszczono przystanek autobusowy przy ul. gen. Maczka / Piknik profilaktyczny „Bezpieczne Wakacje 2026” już w niedzielę w Jordanowie / Piknik Strażacki w Krzeszowie już 25 lipca. Atrakcje dla całych rodzin i szczytny cel. / Kolizja dwóch samochodów w Osielcu. Są utrudnienia w ruchu / Święto Policji w Suchej Beskidzkiej. Awanse, odznaczenia i podziękowania za służbę. / EKUZ od ręki i porady ekspertów. NFZ zaprasza do Suchej Beskidzkiej / Zaatakował mężczyznę i ukradł mu zegarek. 44-latek zatrzymany przez policję! / Sześciu kierowców straciło prawa jazdy. Policyjna akcja w sąsiednim powiecie / Zamknięcie drogi w Zawoi Zające potrwa dłużej. Utrudnienia do 23 lipca. / Gdzie zabraknie prądu w nadchodzącym tygodniu?
Dodano dnia 19.12.2025, 06:20
„Kobiety Straży 2026” – siła, która inspiruje. OSP Maków Dolny rusza z 9. edycją projektu!
Ochotnicza Straż Pożarna w Makowie Dolnym rozpoczęła realizację dziewiątej edycji ogólnopolskiego projektu „Kobiety Straży 2026”. Inicjatywa, która od 2018 roku z powodzeniem przełamuje stereotypy i promuje rolę kobiet w służbach mundurowych, po raz kolejny pokazuje, że straż pożarna to nie tylko tradycja, ale również nowoczesność, równość i profesjonalizm.

Projekt „Kobiety Straży” przez lata zdobył szerokie uznanie zarówno wśród lokalnych społeczności, jak i w mediach ogólnopolskich. Jego centralnym elementem jest wyjątkowy kalendarz, w którym każda karta opowiada inną historię. Bohaterkami są druhny – kobiety aktywnie uczestniczące w działaniach ratowniczo-gaśniczych, systematycznie podnoszące swoje kwalifikacje, biorące udział w zawodach i szkoleniach oraz z dumą reprezentujące swoje jednostki.



To kobiety pełne pasji i determinacji, dla których mundur strażacki jest symbolem odpowiedzialności, gotowości do niesienia pomocy oraz służby drugiemu człowiekowi. Projekt nie tylko ukazuje ich codzienną pracę, ale także inspiruje kolejne pokolenia do zaangażowania się w działalność Ochotniczych Straży Pożarnych.



Tegoroczna edycja realizowana jest w szczególnym momencie dla OSP Maków Dolny. Po niedawnych obchodach jubileuszu 80-lecia istnienia jednostki, strażacy intensywnie przygotowują się do dołączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Projekt „Kobiety Straży 2026” stanowi ważny element budowania nowoczesnego wizerunku jednostki – otwartej na rozwój, kompetentnej i opartej na silnej wspólnocie.



OSP Maków Dolny po raz kolejny udowadnia, że lokalna inicjatywa może mieć ogólnopolski wymiar, a zaangażowanie druhen jest nieodłączną częścią sprawnie funkcjonującego systemu bezpieczeństwa. „Kobiety Straży 2026” to nie tylko kalendarz – to opowieść o odwadze, poświęceniu i sile, która inspiruje. 



źródło: OSP Maków Dolny / „Kobiety Straży 2026”.


Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.