Z OSTATNIEJ CHWILI
Burmistrz Miasta Sucha Beskidzka z absolutorium i wotum zaufania jednogłośnie! / Zakończono poszukiwania mieszkanki Marcówki / Marcówka - zaginęła 43-letnia Sylwia Gala / Sukces Miejskiej Orkiestry Dętej w Suchej Beskidzkiej na prestiżowym festiwalu Echo Trombity / Ogłoszenie - Podnajem stanowiska do Manicure / 1. Stowarzyszenie Muzyczne Śleszowice z ogromnym sukcesem ! / Magdalena Szulc z Białki nagrodzona w Konkursie Zdobnictwa Bibułkowego 2025 / Wiesława Wolczko z Makowa Podhalańskiego z pierwszą nagrodą Konkursu Zdobnictwa Bibułkowego 2025 / Stryszawa: Zakończono remont zabytkowej organistówki! / Wojsko wesprze poszukiwania Tadeusza Dudy poszukiwanego za zabójstwo w Starej Wsi / Sprawdź gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu / Suski Flesh czyli podsumowanie najważniejszych wydarzeń mijającego tygodnia - obejrzyj wideo / Pożar w Krzeszowie / Szczęśliwy finał poszukiwań 16-latka z Tarnawy Dolnej – chłopak odnaleziony cały i zdrowy / Jubileusz 80-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej Maków Dolny / Termin złożenia wniosku o 800 plus ma znaczenie
Dodano dnia 30.06.2025, 13:10
Magdalena Szulc z Białki nagrodzona w Konkursie Zdobnictwa Bibułkowego 2025.
W Muzeum Miejskim w Żywcu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej i wręczenie nagród laureatom Konkursu Zdobnictwa Bibułkowego 2025. Wśród wyróżnionych twórców znalazła się Magdalena Szulc z Białki, która otrzymała trzecią nagrodę za swoje wyjątkowe prace łączące tradycyjne techniki bibułkarskie z autorską, świeżą interpretacją form inspirowanych kulturą ludową.

Barwne kabłąki, misternie plecione pająki, zachwycające wieńce imieninowe i bogate aranżacje kwiatowe – wszystko to można było podziwiać podczas uroczystego rozdania nagród konkursowych oraz otwarcia wystawy bibułkarskiej, które odbyły się w Muzeum Miejskim w Żywcu. Wszystkim uczestnikom towarzyszyły słowa uznania oraz gorące brawa. Jesteście Wspaniałymi Artystami i składamy Wam ogromne podziękowania i gratulacje mówiła p.o. dyrektora ROK w Bielsku-Białej, Aneta Legierska-Bujok, zwracając się do twórczyń i twórców obecnych na sali podczas rozdania nagród konkursowych i towarzyszącemu im otwarciu wystawy w dniu 23 czerwca 2025 roku w Żywcu.

Tegoroczne jury, złożone z wybitnych znawców sztuki ludowej i etnografii, stanęło przed trudnym zadaniem – poziom artystyczny zgłoszonych prac był wyjątkowo wysoki, a każda z kompozycji niosła ze sobą głębokie zakorzenienie w lokalnej tradycji oraz oryginalność twórczą. Ostatecznie nagrody przyznano w sześciu kategoriach, a wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami finansowymi.

Magdalena Szulc z Białki zdobywając III Nagrodę w kategorii Twórczynie form tradycyjnych oraz inspirowanych tradycją Swoją pasją i kunsztem udowadnia, że bibułkarstwo to nie tylko rękodzieło, ale prawdziwa sztuka zakorzeniona w tradycji i otwarta na współczesną wrażliwość. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom oraz otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 25 czerwca 2025 roku w siedzibie Muzeum Miejskiego w Żywcu. Wystawa pokonkursowa, prezentująca nagrodzone i wyróżnione prace, już teraz cieszy się dużym zainteresowaniem. To wystawa, której nie możecie przegapić, a my z niecierpliwością czekamy, aż po wakacjach pojawi się w naszej galerii - podkreślają organizatorzy.

Organizator konkursu: Muzeum Miejskie w Żywcu
Współorganizatorzy: Fundacja 9sił w Jeleśni, Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Starostwo Powiatowe w Żywcu, Stowarzyszenie Twórców Ludowych Oddział Beskidzki w Bielsku-Białej, Miejskie Centrum Kultury w Żywcu.
Sponsorzy nagród finansowych: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Regionalny Ośrodek Kultury, Starostwo Powiatowe w Żywcu, MCK Żywiec, Muzeum Miejskie, STL Oddział Beskidzki.

Źródło: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej
Foto: FP M. Szulc
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image