Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 13.07.2015, 12:13
Maków Podhalański: Trwa składanie propozycji do budżetu obywatelskiego

Jeszcze do końca lipca mieszkańcy Makowa Podhalańskiego mogą składać propozycje do budżetu obywatelskiego. Do wydania jest 75 tys. złotych. Propozycję projektu może złożyć każdy mieszkaniec miasta, który ukończył 16 lat i zebrał co najmniej 15 podpisów poparcia pod swoim pomysłem.

Projekty muszą się mieścić w zadaniach własnych gminy – mogą to być zarówno inwestycje (pod warunkiem, że są realizowane na terenie należącym do gminy), jak i inne działania (np. szkolenia, kursy, festyny, kampanie społeczne), pod warunkiem że są zgodne z prawem.

Projekty należy składać w wersji papierowej w urzędzie oraz w wersji elektronicznej na stronie www.wspoldecydujemy.pl

W sierpniu urzędnicy będą sprawdzać, czy złożone projekty są zgodne z prawem i planem zagospodarowania przestrzennego. Jeśli nie, ich autorzy zostaną poproszeni o wniesienie poprawek.

W ramach budżetu obywatelskiego do wydania jest 50 tys. złotych dla Makowa Centrum i 25 tys. dla Makowa Dolnego.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image