Z OSTATNIEJ CHWILI
IMGW wydał ostrzeżenia przed upałem i gwałtownymi burzami / Polityka: Prezydent Karol Nawrocki podtrzymał decyzję o odebraniu Orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy / Policyjny pies Tajson uratował życie. Odnalazł mężczyznę w kryzysie emocjonalnym w lesie / Bezpłatne warsztaty fotograficzne w Babiogórskim Parku Narodowym. Rusza rekrutacja / PKP zapowiada opryski przy torach. Prace ruszą już 22 czerwca / Ruszyły zapisy na VIII Bieg Jordanowski. Sportowe emocje podczas Dni Ziemi Jordanowskiej / Nowoczesny sprzęt trafił do szkół w Suchej Beskidzkiej. Wartość wyposażenia to blisko ćwierć miliona złotych / Przemoc domowa pod lupą. W Jordanowie podsumowano działania służb i instytucji / IV Wystawa Poplenerowa 2026 już dziś w Suchej Beskidzkiej / Małopolska gotowa na wakacje 2026. Służby potwierdzają pełną gotowość / Policjanci odwiedzili uczniów w Jordanowie. Rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji / ZUS: Uwaga na oszustów. Proponują pomoc przy uzyskaniu świadczenia wspierającego / Kolarski peleton przejedzie przez powiat suski. Kierowcy powinni zachować ostrożność / Zamkowy Jarmark Staroci ponownie w Suchej Beskidzkiej. Prawie 50 wystawców zapowiedziało udział / Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla wójta gminy Jordanów / Sucha Beskidzka zaprasza na IV Festiwal Artystyczny Urodziny Billy’ego Wildera
Dodano dnia 31.08.2025, 12:34
Narodowe Czytanie 2025 - Kochanowski na Makowskim Rynku.
W tym roku w całej Polsce wspólnie sięgamy po twórczość Jana Kochanowskiego, jednego z najwybitniejszych poetów polskiego renesansu. To doskonała okazja, by na nowo odkryć piękno jego poezji i utworów, które mimo upływu wieków wciąż poruszają, bawią i skłaniają do refleksji. Już 6 września 2025 roku (sobota) o godz. 10:00 na rynku w Makowie Podhalańskim odbędzie się wyjątkowe wydarzenie Narodowe Czytanie pod hasłem „Kochanowski na Rynku – Maków czyta razem!”.

Makowski rynek wypełni się głosem uczestników, którzy razem stworzą niepowtarzalną atmosferę wspólnego czytania. Narodowe Czytanie to nie tylko spotkanie z literaturą, ale także święto tradycji i kultury, które łączy pokolenia.

Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą rodzinę i znajomych, każdy może wziąć udział w lekturze, a przede wszystkim poczuć wyjątkową magię słów Kochanowskiego.

Narodowe Czytanie to ogólnopolska akcja zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP. Co roku Polacy w całym kraju i poza jego granicami wspólnie czytają najważniejsze dzieła literatury narodowej. W 2025 roku jej bohaterem jest Jan Kochanowski poeta, którego twórczość stanowi fundament polskiego języka literackiego.

Maków Podhalański zaprasza! Dołącz do wspólnego czytania i stań się częścią święta, które przypomina, że słowo ma moc łączenia ludzi!


Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim.




Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.