Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 15.03.2024, 14:42
Nowa tężnia solankowa w Makowie Podhalańskim.
Zakończono budowę nowej tężni solankowej z pergolą przy ulicy Jodłowej w Makowie Podhalańskim zrealizowanego w ramach konkursu „Małopolskie tężnie solankowe” współfinansowanego z budżetu Województwa Małopolskiego.

Teren tężni zajmuje ponad 70 m2, a w jej najbliższym otoczeniu znajdują się ławki, zapewniające możliwość odpoczynku oraz zażywania inhalacji. Z tężni będzie można też korzystać w godzinach wieczornych, ponieważ obiekt został oświetlony.
-

Projekt Małopolskie tężnie solankowe obejmował udzielenie gminom i powiatom z terenu województwa małopolskiego pomocy finansowej na budowę ogólnodostępnych i nieodpłatnych tężni solankowych. Mają one spełniać rolę prozdrowotnych stref aktywności dla mieszkańców, dostosowanych do potrzeb seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
-

Wartość inwestycji wyniosła 296 737,63 zł w tym dofinansowanie przez Województwo Małopolskie w kwocie 180 956,00 zł.
-

Tężnia zostanie uruchomiona przy sprzyjających warunkach pogodowych na przełomie kwietnia i maja.

-
Źródło: UG Maków Podhalański

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image