Z OSTATNIEJ CHWILI
Nowoczesny sprzęt dla szkół w Gminie Jordanów dzięki środkom z KPO / Premiera teledysku poświęconego Kunegundzie Siwiec w Stryszawie / Interwencja służb w Zawoi / Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 08.04.2016, 11:03
SEKRETY SZTUKI 2016 ODKRYTE NA NOWO!

1 kwietnia 2016 już po raz piętnasty w Zespole Szkół im. św. J. Kantego w Makowie Podhalańskim odbył się Międzygimnazjalny Turniej Wiedzy o Sztukach Plastycznych „Sekrety Sztuki”. Szkolnymi organizatorami tego przedsięwzięcia były nauczycielki : Danuta Nitoń-Kwak i Katarzyna Biedrawa. Współorganizatorem tegorocznej edycji konkursu było Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Patronat nad turniejem objął Starosta Powiatu Suskiego - Józef Bałos.

Tym razem w szranki stanęło osiem ekip gimnazjalnych z : Budzowa, Bystrej, Grzechyni, Juszczyna, Lachowic, Makowa Podhalańskiego, Sidziny i Stryszawy. W tym roku gimnazjaliści musieli wykonać plakat propagujący działania związane z zanieczyszczeniem powietrza w naszym powiecie, a także zaprezentować dzieło sztuki jako żywy obraz.

Turniej przebiegał w czterech etapach:
1.Część teoretyczna.
2. Prezentacja /historia ubioru/.
3. Prezentacja dzieła sztuki jako „żywego obrazu”.
4. Wystawa plakatów/na temat ochrony środowiska/.

Nad przebiegiem turnieju czuwała komisja w składzie: Wiesław Kwak – artysta plastyk, Katarzyna Chwałek – kulturoznawca, Katarzyna Biedrawa - pedagog w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego.

Triumfatorem konkursu została ekipa Gimnazjum w Budzowie z opiekunem - Elżbietą Trzop. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum w Makowie Podhalańskim z opiekunem Ewą Bukowiec, a trzecie Gimnazjum w Stryszawie – opiekun Izabela Kubasiak.

Różnice punktacyjne były niewielkie, wszystkim uczestnikom należą się ogromne gratulacje. Nagrody ufundowało Starostwo Suskie ze środków Wydziału Ochrony Środowiska i Wydziału Promocji Kultury. Burmistrz Gminy Maków Podhalański - Paweł Sala przyznał środki na zakup materiałów plastycznych wykorzystanych w czasie turnieju.

Dyplomy oraz nagrody wręczali: Starosta Powiatu Suskiego - Józef Bałos, oraz dyrektor Zespołu Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim - Magdalena Chromy.
Jak co roku, wspólna wycieczka będzie nagrodą dla wszystkich uczestników turnieju ze szkół gimnazjalnych.

Gratulujemy!


Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.