Z OSTATNIEJ CHWILI
Premiera teledysku poświęconego Kunegundzie Siwiec w Stryszawie / Interwencja służb w Zawoi / Lachowice: zderzenie dwóch pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala / Strzeleckie emocje w Suchej Beskidzkiej. Klub „Czart” zaprasza na otwarty turniej / Operetkowa gala na Zamku Suskim. Wyjątkowy koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej już 26 czerwca / Groźne burze nad powiatem suskim. IMGW wydało ostrzeżenie 2. stopnia / Sprawdź, gdzie zabraknie prądu w tym tygodniu! / Poważny wypadek w Skawicy. Droga DW957 całkowicie zablokowana! / Dawid Pająk nie zwalnia tempa. Kolejny międzynarodowy triumf pięściarza ze Stryszawy.
Dodano dnia 22.04.2017, 21:49
Spacer niedźwiedzia przez Makowską Górę

Osoby spacerujące w rejonie Makowskiej Góry mogły dzisiaj zaobserwować ciekawą rzecz – na śniegu bardzo dobrze widoczne były ślady wędrującego tą trasą niedźwiedzia. Ekolodzy przypominają, że niedźwiedzie są niebezpieczne, ale unikają ludzi.

W sobotnie popołudnie mieszkańcy naszego powiatu spacerując po terenie Makowskiej Góry natknęli się na rzadko spotykanie ślady, a mianowicie tropy niedźwiedzia.

- Niedźwiedź ma bardzo duży areał osobniczy i może się przemieszczać na duże odległości. Raczej unika kontaktu z człowiekiem ale zdarza się ze pojawia się blisko domów np. jeżeli są przy nich pasieki – powiedział nam Maciej Mażul z Babiogórskiego Parku Narodowego.

Niedźwiedź jest największym z polskich drapieżników. Niestety, polowania i niszczenie środowiska naturalnego doprowadziły do prawie całkowitego wyginięcia tego gatunku w Europie Środkowej i Zachodniej.

Jak podaje WWF na początku XX wieku, zasięg występowania niedźwiedzia w Polsce ograniczał się do Tatr. Obecnie, niedźwiedzie można spotkać w różnych miejscach w polskiej części Karpat oraz w Tatrach i Beskidach - jest to efektem poprawy warunków środowiskowych w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

foto. Karina Stanaszek

SnS

Komentarze
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Komentowanie tylko dla zarejestrowanych i zalogowanych użytkowników.
Zaloguj się lub zarejestruj się jeśli jeszcze nie posiadasz konta.