Dodano dnia 22.11.2022, 15:14
Spotkanie profilaktyczne pracowników ZUS i policjanta w Makowie Podhalańskim
W ramach ogólnopolskiej akcji „Dzień Seniora” realizowanej w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pod hasłem „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo”, policjant wraz z przedstawicielami ZUS spotkał się z seniorami w Makowie Podhalańskim. Uczestnicy mieli okazję m.in. wysłuchać informacji związanych z oszustwami oraz możliwość uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Dzisiaj w miejscu spotkań seniorów zlokalizowanym na ul. Kolejowej w Makowie Podhalańskim  policjant zespołu ds. profilaktyki spotkał się z seniorami, aby przypomnieć najważniejsze zasady, którymi warto kierować się, aby nie zostać okradzionym lub oszukanym.
Wielokrotnie oszuści podają się za policjantów, prokuratorów, bądź inne osoby, które mogą zadecydować o losie naszych najbliższych.

Przypominamy, iż ani Policja, ani inne służby nie kontaktują się telefonicznie, aby zaangażować nasze pieniądze do akcji. Techniki manipulacji z biegiem czasu się zmieniają, lecz zawsze towarzyszy im działanie pod presją czasu. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć informacji na temat bezpieczeństwa podczas robienia zakupów, posługiwania się kartą do bankomatu, czy zasadach ograniczonego zaufania co do nieznanych osób, które przychodzą do mieszkań.

Każdy z obecnych seniorów otrzymał magnesy wraz z notatnikiem, zawierającym krótką treść edukacyjną na rzecz osób starszych, ale też miał możliwość zanotowania numeru 799-448-084 do analityków CERT Polska gdzie można zgłosić otrzymane wiadomości sms, takie jak (dopłata do paczki, dopłata do rachunku, otrzymany link do płatności od kupującego).
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image