Dodano dnia 29.05.2020, 08:23
Trwają prace związane z termomodernizacją budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Podhalańskim
Pierwszy etap inwestycji związanej z termomodernizacją budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie Podhalańskim za kwotę 153 750,27 złotych związany był z modernizacją instalacji centralnego ogrzewania wewnątrz pomieszczeń wraz z przyłączem gazowym do budynku i realizowany był przez Firmę JULKAR Kompleksowe Usługi Budowlane Agnieszka Chromy z siedzibą w Budzowie.
Dla poprawy jakości powietrza na terenie gminy w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej został zamontowany i podłączony do sieci gazowej piec kondensacyjny o mocy 35 kW i sprawności 98,5% oraz 32 szt. grzejników stalowych jedno, dwu i trzypłytowych wraz z zaworami termostatycznymi.

Drugi etap realizacji projektu obejmuje prace termomodernizacyjne połączone z wymianą oświetlenia wewnętrznego. Zadanie polegać będzie na dociepleniu ścian wewnętrznych, dociepleniu stropów i podłóg, wymiana okien i montaż oświetlenia ledowego. Prace realizuje wyłoniona w postępowaniu przetargowym KONSORCJUM FIRM Zakład Instalacyjny C.O. Gaz. Wod. Kan. Usługi Budowlane Michał Świerkosz jako LIDER KONSORCJUM i INTEGRAL Usługi Ogólnobudowlane Artur Świerkosz jako CZŁONEK KONSORCJUM. Wartość podpisanej umowy wynosi 348 093,28 złotych.

Zadanie realizowane jest w ramach podpisanej umowy Burmistrza Makowa Podhalańskiego Pawła Sali z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w ramach zadania pn.: Poprawa jakości powietrza na terenie Gminy Maków Podhalański poprzez głęboką modernizację budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej, na który Gmina Maków Podhalański otrzymała dotację w wysokości 424 324,00 złotych, tj. 80% kosztów kwalifikowanych zadania.

źródło: UM Maków Podhalański

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image