Dodano dnia 28.09.2023, 10:29
„Tydzień dla Rodziny” w Makowskim Centrum Kultury.

W dniach 07-14.10.2023 r. będzie realizowany Lokalny Międzysektorowy Program Przeciwdziałania Negatywnym Skutkom Spożywania Alkoholu „Tydzień dla Rodziny”. To już drugie takie wydarzenie. W ubiegłym roku również mieliśmy przyjemność realizować ten Program. „Tydzień dla Rodziny” to autorski program GKPiRPA, którego celem jest przeciwdziałania negatywnym skutkom spożywania alkoholu.


Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców Gminy Maków Podhalański. Swoimi działaniami będzie obejmować szeroki zakres tematyczny związany z problemem uzależniania oraz nadużywania alkoholu, m.in.:

  • problematyka uzależnienia od alkoholu, 

  • ryzykowne picie alkoholu,

  • rodzina z problemem alkoholowym, 

  • problemy emocjonalne osób dorosłych, które mogą być przyczyną/konsekwencją nadużywania alkoholu, 

  • profilaktyka kobiet w ciąży, ze szczególnym uwzględnieniem ryzyka FASD/FAS,

  • dorosłe dzieci alkoholików (DDA),

  • wsparcie prawne osób/rodzin, których problem nadużywania alkoholu dotyczy,

  • wsparcie rodziny, poprzez edukacje w zakresie wyzwań wychowawczych i rozwojowych dzieci i młodzieży, jako profilaktyka uzależnień od alkoholu,

  • wsparcie pracowników oświaty, służb pomocowych tj. pracownicy socjalni, kuratorzy, pielęgniarki, lekarze, policjanci. W zajęciach dla dzieci i młodzieży wezmą udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych z terenu Gminy Maków Podhalański, a także nauczyciele, wychowawcy, rodzice, opiekunowie. 

Zapraszamy na następujące wydarzenia:

W dniu 07.10.2023 r. o godz  18.00 ks dr Marek Dziewiecki wygłosi prelekcje dla małżonków i rodziców: Czym są uzależnienia i jak kochać osoby uzależnione?

Przed jego wystąpieniem dzieci klas 1-8 szkół podstawowych biorące udział w konkursie profilaktycznym „Zdrowa Rodzina wolna od uzależnień od alkoholu” będą miały okazje zaprezentować swoje prace konkursowe. Zostaną również wręczone nagrody. 

W dniu 08.10.2023 r. Ks dr Marek Dziewiecki wygłosi kazania pt „Istota miłości małżeńskiej i rodzicielskiej” na następujących mszach: 6:30, 8:00, 13:00, 17:00. 

W dniu 08.10.2023 r. o godz. 18.00 odbędzie się koncert muzyki filmowej. 

W dniu 09.10.2023 r. o godz. 17.00 Ks dr Marek Dziewiecki wygłosi prelekcje „Skąd cierpienie i jak sobie z nim radzić”. To spotkanie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych, w szczególności do osób długotrwale chorych oraz ich rodzin. 

W dniu 10.10.2023 r. o godz. 17.00 psycholog Pani Katarzyna Kudyba poprowadzi warsztat profilaktyczny dla rodziców oraz opiekunów z zakresu ochrony nieletnich przed uzależnieniami od alkoholu. 

W dniu 12.10.2023 r. o godz. 17.00 trener mindfulness Pani Monika Witkowska poprowadzi warsztat dla osób dorosłych pt. „Zarządzanie stresem”. 

Wszystkie powyższe wydarzenia odbędą się w Makowskim Centrum Kultury. 

żródło: UG Maków Podhalański.
Więcej informacji z Twojego regionu znajdziesz tutaj:
malopolskainfo24.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image