Dodano dnia 30.11.2017, 11:20
W Juszczynie powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe

Została podpisana umowa na budowę wielofunkcyjnego boiska sportowego wraz z oświetleniem przy Szkole Podstawowej w Juszczynie.

Zadanie będzie wykonywała Firma HYDROWIT Władysław Witek z miejscowości Tłuczań, która złożyła najkorzystniejszą ofertę w procedurze przetargu nieograniczonego. Koszt całości zadania wyniesie ponad 421 000 złotych. Termin realizacji inwestycji upływa 31.05.2018 r.

Zadanie realizowane jest przy współudziale środków z budżetu Państwa Ministerstwa Sportu i Turystyki w formie dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej – Edycja 2017. Wysokość przyznanej dotacji w ramach złożonego wniosku i podpisanej umowy Burmistrza Makowa Podhalańskiego z Ministerstwem wynosi 551 700 złotych brutto.

Oprócz budowy wielofunkcyjnego boiska sportowego w Juszczynie w ramach tego programu Gmina zrealizuje jeszcze budowę siłowni plenerowej przy wybudowanym boisku w Juszczynie, wyremontowana zostanie podłoga w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Białce, a przy Zespole Szkół w Makowie Podhalańskim powstanie siłownia plenerowa wraz z torem rowerowym.
Wartość wszystkich inwestycji rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej wyniesie ponad 1 100 000 złotych.

W planach na rok 2018 w ramach kolejnego naboru wniosków przez Ministerstwo Sportu i Turystyki planowane jest wyremontowanie bieżni przy boisku sportowym Halniak w Makowie Podhalańskim oraz remont nawierzchni w sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej w Juszczynie.

źródło: UM Maków Podhalański
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image