Dodano dnia 20.10.2017, 10:06
Wieprzec: Biegając uczcili Dzień Papieski
W tym roku mija 13 lat, odkąd Bieg Papieski stał się wydarzeniem lokalnym a z upływem czasu również ogólnogminnym. Jego ideą było od początku szerzenie upamiętnienia pontyfikatu Jana Pawła II połączone z obchodami Dnia Papieskiego(16. października )i propagowaniem zdrowej rywalizacji a także kultury fizycznej.
Tradycyjnie już zebraliśmy się po okolicznościowej mszy świętej na naszym przyszkolnym boisku, aby w aurze pięknej złotej polskiej jesieni wraz z zaproszonymi gośćmi z całej gminy uczcić naszego Wielkiego Rodaka. Trasa biegu liczy 26 km,5 m i 17 cm co odpowiada długości jego trwania-prawie 27 latom. Co ciekawe, jest to jak dotąd trzeci(po Piotrze Apostole i Piusie IX) najdłużej trwający pontyfikat w historii.

Bieg zainaugurował sam Burmistrz Paweł Sala, który wespół z Księdzem Proboszczem dał umowny sygnał do rozpoczęcia zawodów. Potem na linii startu ustawiali się zaproszeni goście a wśród nich delegacje z okolicznych szkół. Nie zabrakło również reprezentantów społeczności lokalnej –rodziców, krewnych, przyjaciół…. Na każdego czekał tradycyjny już bufet złożony przede wszystkim z bigosu i wybornych słodkości przygotowanych przez rodziców uczniów klas III i IV, którzy jak zwykle spisali się na medal!
Często słyszy się porzekadło, ze trzynastka jest pechowa. Nie znalazło ono odzwierciedlenia w niniejszej uroczystości-wręcz przeciwnie, rzadko można spotkać w październiku tak sprzyjającą aurę. Niektórzy czuli jakby powiew jeszcze babiego lata.
W sumie cała uroczystość potoczyła się sprawnie- w niespełna półtorej godziny trasa biegu została pokonana a na zakończenie wręczono uczestnikom bądź przedstawicielom pamiątkowe medale zaś w przypadku reprezentantów szkół-medale, dyplomy i statuetki.

Tradycyjnie też ustawiliśmy się w olbrzymim kręgu i trzymając się za ręce w takt akompaniamentu wykonywanego przez naszego Księdza Proboszcza wspólnie odśpiewaliśmy „Barkę” otaczając serce ułożone z pamiątkowych czerwonych oraz białych zniczy.
Nasza uroczystość nie byłaby możliwa bez sponsorów, którzy przyczynili się do jej uświetnienia. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować wszystkim za wkład i obecność na XIII Biegu Papieskim. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Napisał: Radosław Tempka

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image