Dodano dnia 24.10.2017, 12:33
Zapraszamy na Powiatowy Hubertus 2017

W najbliższy weekend w Makowie Podhalańskim odbędzie się XVI Powiatowy Hubertus 2017r. Będzie to prawdziwe święto dla miłośników jeździectwa i koni. Koło Łowieckie " GROŃ" zaprasza na myśliwski poczęstunek, przewóz bryczką, gry i zabawy dla dzieci, ognisko i biesiada z kapelą Babiogórzan.

Po raz trzeci spotkamy się na Makowskiej Górze, gdzie odbędzie się Powiatowy Hubertus 2017. Podobnie jak rok temu współorganizatorem będzie Miejska Biblioteka Publiczna oraz Dom Kultury, jak również Koło Łowieckie „GROŃ” z Makowa Podhalańskiego, które zapewni gościom i zawodnikom myśliwski poczęstunek, przewóz bryczką, gry i zabawy dla dzieci, ognisko i biesiada z kapelą Babiogórzan.

W minionym roku, po godzinnym zmaganiu się na torze zwycięzcą okazał się Zygmunt Ogiegło na Kanadzie (Stajnia Grudki Woźniki), wyprzedzając Klaudię Koim na Magnacie (Stajnia Juventus Graboszyce) i Mariusza Koczura na Dałguście (Witkowice).
Po usunięciu przeszkód z terenu i przygotowaniu, rozpoczęła się główna Gonitwa. Lisem był zeszłoroczny zwycięzca Zygmunt Ogiegło a Masterem Andrzej Stopka. Lis miał do wykorzystania jedną norę (tak zwane uniesienie ręki w górę oznaczało przerwę i zawodnicy nie mogli w tym momencie ściągnąć ogona lisa). Bieg był podzielony na trzy etapy i wyłonił trzech zwycięzców, którzy wzięli udział w finale „GOŃ LISA”. Najlepszą goniącą okazała się Klaudia Koim, która pokonała dwóch mężczyzn w finale i to ona będzie za rok uciekającą lisicą.

Szczegóły tegorocznego wydarzenia na plakacie.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image