Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 13.07.2015, 08:42
Zostań Opiekunką Środowiskową – Zdobądź Zawód w Makowie!
Nowy kierunek nauczania, jedyny w tym zawodzie w Powiecie Suskim, powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku pracy w Polsce i krajach UE jest już dostępny tylko w Bezpłatnej Policealnej Szkole dla Dorosłych w Zespole Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim. Nie przegap swojej szansy i zapisz się już dziś!
W ZS im. św. Jana Kantego jeszcze do końca sierpnia br. trwają zapisy słuchaczy na nowy kierunek rocznej, Bezpłatnej Policealnej Szkoły dla Dorosłych w zawodzie Opiekunka Środowiskowa, w systemie zaocznym, trwającym 1 rok ( 2 semestry). Szkoła w swej długiej tradycji posiada już doświadczenie w edukacji osób dorosłych na kierunkach związanych z udzielaniem opieki i wsparcia społecznego. Jeszcze w tym samym roku szkolnym, aż 54 osoby z powodzeniem ukończyły w ZS Kantego szkołę w reaktywowanym zawodzie Asystent Osoby Niepełnosprawnej i przystąpiły do państwowych egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, nadających certyfikat UE. W związku z tym, ZS w Makowie Podhalańskim zapewnia słuchaczom bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną, dwie duże pracownie ze stanowiskami do pracy z manekinami, wspaniałe warunki do prowadzenia ćwiczeń, profesjonalnie przygotowaną i doświadczoną kadrę pedagogiczną. Ze względu na pogłębiające się starzenie się społeczeństwa w naszym kraju oraz w krajach Europy Zachodniej szybko wzrasta zapotrzebowanie na rynku pracy na osoby przygotowane profesjonalnie do opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Zadaniem Opiekunek Środowiskowych jest udzielanie pomocy i świadczenie usług opiekuńczych i pielęgnacyjnych osobom starszym, samotnym, przewlekle chorym i niesamodzielnym, które nie mają dostatecznego wsparcia ze strony rodziny. Opiekunka Środowiskowa pomaga podopiecznemu w codziennych czynnościach życiowych, doradza mu w zakresie planowania i organizowania gospodarstwa domowego. Powinna również kontaktować się z instytucjami w celu rozwiązywania problemów zdrowotnych, materialnych, mieszkaniowych, rodzinnych i prawnych podopiecznego. Praca Opiekunki Środowiskowej wykonywana jest przede wszystkim w domu podopiecznego oraz w różnych instytucjach opiekuńczych jak: domy pomocy społecznej, domy dla samotnych matek, środowiskowych domach samopomocy itd. Opiekunka Środowiskowa to dobry kierunek dla absolwentów liceum i technikum, którzy pragną zdobyć nowy zawód i zwiększyć swoje możliwości na rynku pracy. ZS im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim realizuje program MEN, kształci według Europejskich Standardów Edukacyjnych. Słuchacze zdobywają wiedzę z zakresu m.in.: psychologii, pierwszej pomocy, rehabilitacji ruchowej, opieki i pielęgnacji człowieka, prawa, obok zatrudnienia w placówkach specjalistycznych, mogą również podjąć prywatną praktykę.


Szczegółowe informacje można otrzymać pod nr tel. szkoły: 33 877 16 30 oraz e – mailem : zsmp@isg.pl , a także w szkole: ul. Rynek 8, 34-220 Maków Podhalański.

Zespół Szkół im. św. Jana Kantego w Makowie Podhalańskim.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image