Dodano dnia 03.08.2018, 09:09
2 540 000 zł dla powiatu na remont dróg
Wicestarosta Zbigniew Hutniczak odebrał 31 lipca 2018 z rąk wojewody małopolskiego Piotra Ćwika promesę o wysokości 2 540 000 zł. Kwota ta stanowić będzie do 80% kosztów poniesionych przez powiat na planowane remonty drogi Zawoja – Podpolice – Sucha Góra w Zawoi i Skawicy oraz drogi Skawica – Warty – Juszczyn w Skawicy i Juszczynie.
Przyznane powiatowi suskiemu fundusze pochodzą z rezerwy celowej budżetu państwa przeznaczonej na dofinansowanie usuwania skutków klęsk żywiołowych w Małopolsce w latach 2009-2017.

Powiatowe drogi, na których remont starostwo suskie dostało dofinansowanie, zniszczone zostały podczas oberwania chmury, jakie nawiedziło gminę Zawoja w lipcu 2017 roku. Podczas spotkania z wojewodą promesy odebrali przedstawiciele samorządów z powiatów: wadowickiego, krakowskiego, olkuskiego, oświęcimskiego, myślenickiego, suskiego i miechowskiego.

Wysokość promesy dla powiatu suskiego była drugą pod względem wartości.

źródło: Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image