Z OSTATNIEJ CHWILI
Sucha Beskidzka - Z ponad 2 promilami wybrał się na przejażdżkę hulajnogą... / Nowy odcinek Kawa z Powiatem - Agnieszka Bernacka i Artur Warta (Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspara Castiglione) zobacz wideo / Ewakuacja skautów z gminy Budzów z powodu zagrożenia pogodowego / Wypadek w Jordanowie. Są ranni. Służby na miejscu / Podsumowanie działań straży pożarnej związanych z burzami na terenie powiatu suskiego / Wielka modernizacja Orlika w Makowie Podhalańskim! Ruszają prace za ponad milion złotych / Jan Wolczko – duma powiatu suskiego z trzema medalami z Mistrzostw Europy / Wojewoda Małopolski o sytuacji pogodowej: O 11:00 spotkanie Zespołu Zarządzania Kryzysowego / Gmina Zawoja inwestuje w drogi! Rusza kolejny etap modernizacji infrastruktury / Uwaga! Silne burze i intensywne opady deszczu nad powiatem suskim – możliwe podtopienia / Burze nad Małopolską. W powiecie suskim 15 interwencji strażaków / Małopolska w gotowości przed gwałtownymi burzami – możliwe alerty III stopnia / Konkurs na najpiękniejszy ogród i gospodarstwo – Gmina Jordanów zaprasza do udziału / Z troską o dziedzictwo – trwa remont zabytkowego kościoła w Lachowicach / Budzów: Powstaje Gminny Żłobek Bajkowy Zakątek / Protest przeciwko nielegalnej imigracji – 19 lipca w Suchej Beskidzkiej / Magia teatru i spotkanie z legendą – spektakl 'Seperatka' w Suchej Beskidzkiej
Dodano dnia 22.01.2016, 11:27
22 styczeń - DZIEŃ DZIADKA

Święto do Polski zostało przeniesione prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku i stopniowo stawało się coraz popularniejsze. Jak twierdzą psychologowie, dziadkowie kształtują tożsamość wnucząt – zarówno rodzinną, jak i historyczną. Często starają się im wynagrodzić błędy, które popełnili, wychowując swoje własne dzieci. Dlatego dość powszechnie uważa się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania.

Dzień Babci rozpowszechnił się w Polsce już pod koniec lat 60. ubiegłego wieku. Ktoś słusznie spostrzegł, że dziadkowie są w tej sytuacji nieco poszkodowani, dlatego pod koniec lat 80. w kalendarzu świąt obok Dnia Babci pojawił się Dzień Dziadka. Wnuczęta więc przygotowują obecnie dwie laurki. Ponadto w przedszkolach i szkołach organizowane są często występy, na które zapraszani są babcie i dziadkowie. W niektórych krajach na świecie obchodzi się „za jednym zamachem” Dzień Dziadków – w Stanach Zjednoczonych jest to nawet święto oficjalnie zatwierdzone przez prezydenta i Kongres. Amerykańscy seniorzy doczekali się nawet swojego hymnu „A Song for Grandma and Grandpa”.

Jak twierdzą psychologowie, dziadkowie kształtują tożsamość wnucząt – zarówno rodzinną, jak i historyczną. Często starają się im wynagrodzić błędy, które popełnili, wychowując swoje własne dzieci. Dlatego dość powszechnie uważa się, że rodzice są od wychowania, a dziadkowie od rozpieszczania. Czas z nimi spędzony jest bardzo cenny również dlatego, że wiele wnucząt siłą rzeczy traci dziadków w młodym wieku. Na szczęście sytuacja ta zmienia się z roku na rok – średnia długość życia stale rośnie.

Kalbi.pl

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image