Dodano dnia 25.07.2020, 08:09
23 kierowców przekroczyło dopuszczalną prędkość
23 lipca policjanci suskiej drogówki przeprowadzili działania „Prędkość”. Akcja pokazała, że nadal jest dużo kierujących, którzy nie przestrzegają przepisów drogowych.
Głównym celem akcji było zapobieganie ewentualnym zdarzeniom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości.

W trakcie prowadzonych działań suscy policjanci ujawnili 23 przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierowców. 20-letni mieszkaniec powiatu poruszający się  Seatem  jechał z prędkością 99 km/h w terenie zabudowanym. W tym przypadku niewiele brakowało kierującemu, by stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Wobec wszystkich sprawców naruszeń drogowych zastosowano środki prawne w postaci mandatów bądź wniosków o ukaranie do sądu.

Policja apeluje do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek nakazują szczególną ostrożność. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych oraz skrzyżowań.

Pamiętajmy! Bezpieczna prędkość to ta, dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz  własnych umiejętności.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image