Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 08.01.2024, 13:21
Apteki w powiecie suskim nie prowadzą nocnych dyżurów.
Informujemy, że w związku ze zmianą prawa farmaceutycznego, apteki w Suchej Beskidzkiej nie prowadzą dyżurów całodobowych.

Przez lata mieszkańcy powiatu suskiego i goszczący na jego terenie mogli w godzinach nocnych korzystać z usług jednej z ośmiu aptek działających na terenie Suchej Beskidzkiej, które prowadziły tygodniowe dyżury. Ich harmonogram był ustalany w drodze uchwały podejmowanej przez Radę Powiatu Suskiego.

Nowelizacja prawa farmaceutycznego, która weszła w życie 1 stycznia 2024 roku spowodowała, że dyżury w dotychczasowej formie nie mogą być już prowadzone (w Suchej Beskidzkiej ich harmonogram obowiązywał do 5 stycznia). Obecnie są one finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia, ale jedynie w wymiarze dwóch godzin zegarowych między godzinami 19.00 a 23.00 w dni robocze i czterech godzin między godzinami 10.00 a 18.00 w niedziele i święta.

Z uwagi na fakt, że zgodnie z przepisami dyżur może rozpocząć się dopiero po zakończeniu pracy wszystkich aptek na terenie powiatu (w dni powszednie jest to godzina 21.30) oraz inne wymogi formalne trudne lub wręcz niemożliwe do spełnienia żadna z aptek nie wyraziła woli prowadzenia dyżurów wieczornych. Z tego powodu obecnie mieszkańcy mogą kupić leki jedynie w godzinach pracy poszczególnych aptek.

Sytuacja w powiecie suskim nie jest wyjątkowa. Identyczne problemy występują obecnie w wielu innych powiatach (między innymi w powiecie myślenickim).

źródło: UM Sucha Beskidzka.
Więcej informacji z regionu znajdziesz tutaj (kliknij w logo):
malopolskainfo24.plDodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image