Z OSTATNIEJ CHWILI
Pomoc dla Poli – osieroconej dziewczynki z Starej Wsi / PSL chce znieść dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast / OSP Stryszawa świętuje 80-lecie istnienia! Gminne obchody Dnia Strażaka już 6 lipca / Pożar samochodu w Juszczynie / Cysterna z wodą pitną dostępna przy ODK – ważna informacja dla mieszkańców / Gmina Zembrzyce z dotacją w ramach programu Małopolska deszczówka 2025 / Polityka: Tusk: Opozycja atakuje, gdy państwo odzyskuje kontrolę nad granicą / Poważny wypadek w Mucharzu na DK28 / Podziękowania po Jubileuszu 80-lecia OSP Maków Dolny / Miasto Jordanów z promesą na Zrównoważony Rozwój Ekologiczny / Góralska siła jedności ! Klip do Ciebie Boga Wysławiamy / Zdarzenie drogowe w Śleszowicach / Gmina Stryszawa w obliczu kryzysu wodnego – apel Wójta do mieszkańców / Niemal setka załóg na liście zgłoszeń do Valvoline Rajdu Małopolski 2025! / Będzie gorąco. Przed nami upały!
Dodano dnia 10.01.2019, 10:48
„Bezpieczne Ferie 2019” – spotkania z dzielnicowymi
Uczniowie spędzają ostatnie dni w szkolnych ławkach i myślą już o feriach, które rozpoczną się 14 stycznia 2019 roku. Dlatego już, w tym tygodniu, dzielnicowi odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych powiatu suskiego i rozmawiają z nimi o bezpiecznym wypoczynku zimą.

To podczas takich spotkań najmłodsi mogą usłyszeć od policjantów wiele cennych rad i wskazówek, po to by czas odpoczynku i zabawy był bezpieczny dla dzieci. Funkcjonariusze  uczą jak zachować się w sytuacji, gdy załamie się lód, w jakich miejscach zjeżdżać na sankach czy nartach. Zwracają również uwagę na to, jak dzieci powinny  reagować, gdy „obcy” zapuka do drzwi lub nawiąże z nimi kontakt w Internecie. Policjanci przypominają o numerach alarmowych, kiedy i w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.  Podczas spotkań mundurowi rozdają  ulotki i plakaty „Bezpieczne Woda” (edycja zimowa).

Jak spędzić bezpiecznie ferie? Porady dla dzieci i rodziców

1. Uczmy dziecko, aby zostając same w domu, nie otwierało drzwi nieznajomym.

2. Zwróćmy uwagę na sposób bezpiecznego przechowywania kluczy do mieszkania, którymi dysponuje dziecko.

3. Porozmawiajmy ze swoim dzieckiem, aby  bawiło się tylko na nadzorowanych lodowiskach  i ślizgawkach. Będziemy wtedy pewni, że  ma zapewnioną opiekę osób dorosłych.

4. Przypomnijmy dziecku, że jezdnia to miejsce przeznaczone dla samochodów, a nie do zabaw, czy ślizgania się.

5. Nie zapominajmy o zagrożeniach związanych z korzystaniem z Internetu. Porozmawiajmy z dzieckiem o ryzyku umawiania się na spotkania z osobami poznanymi w „sieci”.

6. Gdy Twoje dziecko wybiera się na dyskotekę, przypomnijmy mu, aby:

 - wybierało znane sobie lokale lub te sprawdzone przez zaufanych kolegów, znajomych,

- nigdy nie wychodziło z domu bez przekazania informacji o miejscu pobytu, porze powrotu do domu, osób z którymi przebywa itp.,

- było ostrożne w zawieraniu nowych znajomości z przypadkowo napotkanymi osobami, odchodząc od stolika, przy którym siedziało, nie pozostawiało bez nadzoru napojów, które spożywało.

7. Jeżeli wysyłamy dziecko na zimowisko, sprawdźmy czy organizator ma zezwolenie na prowadzenie zimowiska w oferowanym miejscu i czy zapewnia dzieciom opiekę medyczną.

8. Przypomnijmy dziecku, aby zjeżdżając na nartach, pamiętało o obowiązujących na stokach przepisach i zasadach bezpieczeństwa. W szczególności o obowiązku używania do ukończenia 16 roku życia  kasku ochronnego konstrukcyjnie przeznaczonego do jazdy na nartach czy snowboardzie.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image