Dodano dnia 11.05.2018, 08:32
Być jak LEONARDO – Finał Międzynarodowego Konkursu w Suskim Zamku

Już po raz dwudziesty drugi młodzież gimnazjalna z 14 gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich i 11 gmin słowackich zrzeszonych w Združeniu Babia Hora spotkała się podczas finału Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2018”. Gospodarzem tegorocznej edycji było Miasto Sucha Beskidzka.

Finał odbył się po raz pierwszy w Zamku Suskim, wizytówce miasta dzięki czemu wydarzenie zyskało uroczysty i podniosły charakter.  Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Združenie Babia Hora i adresowany jest do młodzieży gimnazjalnej z gmin zrzeszonych w SGB. Młodzież wykazuje się w nim wiedzą nie tylko z przedmiotów szkolnych, ale również z zagadnień dotyczących naszego regionu.

W pierwszym etapie konkursu każda szkoła przeprowadzała eliminacje. W gimnazjum w Suchej Beskidzkiej swoich sił spróbowało 55 uczniów, 20 z nich przeszło do etapu gminnego. Do finału głównego zakwalifikowały się trzy osoby z suskiej szkoły.

W finałowych zmaganiach w dniu 25 kwietnia br. w Sali Rycerskiej suskiego zamku rywalizowało 60 uczniów z całego regionu SGB oraz Združenia Babia Hora w dwóch etapach (pisemnym i ustnym).  

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został uczeń suskiego gimnazjum. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy  ufundowane przez Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka, Babiogórski Park Narodowy, Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz instytucje współpracujące, natomiast wszyscy uczestnicy album książkowy – Sucha Beskidzka Portret Miasta.

Dodatkowo  finaliści wezmą udział w wycieczce do Zamościa i Łańcuta. Podczas konkursu na suskim zamku wystąpił Zespół Muzyki Dawnej, Orkiestra Dęta Szkoły Muzycznej  I stopnia w Suchej Beskidzkiej oraz uczniowie szkoły Podstawowej Nr 1 i gimnazjaliści w świetnie przygotowanej i poruszającej inscenizacji o tematyce patriotycznej, nawiązującej do uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zakończonej wspaniale wykonanym tańcem – Polonezem w pięknych strojach z tamtych czasów.


źródło: UM Sucha Beskidzka


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image