Dodano dnia 14.05.2019, 17:58
Chcesz uzyskać informacje na temat prawa do świadczeń - przyjdź na Dzień Otwarty do ZUS

W Polsce żyje nawet 7 mln osób niepełnosprawnych. Zaledwie co trzecia jest aktywna zawodowo. Właśnie dlatego w tym roku Dzień Osób z Niepełnosprawnością organizowany przez ZUS odbędzie się pod hasłem „Żyj aktywnie!”.

Maj jest miesiącem który Zakład Ubezpieczeń Społecznych dedykuje osobom niepełnosprawnym. Dlatego też chrzanowski ZUS przygotował kilka propozycji dla tej szczególnej grupy społecznej:

 

15 maja eksperci ZUS będą obecni podczas XVI Ogólnopolskiego Pikniku Muzycznego Osób Niepełnosprawnych w Trzebini. Oferujemy poradnictwo emerytalno-rentowe, informacje na temat prawa do świadczeń, renty z tytułu niezdolności do pracy, renty socjalnej i rodzinnej. Pomożemy założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych, co znacznie ułatwi kontakt z administracją.

17 maja zapraszamy do naszych jednostkach w Chrzanowie, Olkuszu, Oświęcimiu, Suchej Beskidzkiej i Wadowicach na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. W tym dniu eksperci ZUS nie tylko odpowiedzą na wszystkie pytania osób niepełnosprawnych, ale podpowiedzą jak uzyskać rentę i ją zwiększyć oraz jakie inne świadczenia im przysługują. Za pomocą kalkulatora emerytalnego wyliczą przyszłą emeryturę - informuje Anna Szaniawska regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie małopolskim.

 

Dzień Osób z Niepełnosprawnością ma zasięg ogólnopolski. Z pomocy specjalistów będzie można skorzystać w całej Polsce. Więcej szczegółów na temat tego, co będzie się działo w poszczególnych jednostkach ZUS można znaleźć na stronie www.zus.pl/dzienON

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image