Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 05.06.2024, 10:22
Ćwiczenia powiatowe Straży Pożarnej (Fideltronik) - Zobacz galerię.
29 maja 2024 r., godz. 20:30, w firmie Fideltronik w Suchej Beskidzkiej, odbyły się ćwiczenia Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego.

W ramach doskonalenia umiejętności ratowniczo-gaśniczych oraz weryfikacji skuteczności dotychczasowych procedur, odbyły się ćwiczenia praktyczne w obiekcie Fideltronik.  Organizacja ćwiczeń stanowiła kluczowy element w przygotowaniu służb do efektywnego działania w sytuacjach kryzysowych na terenie zakładu produkcyjnego.

Głównym celem ćwiczeń było praktyczne działanie ratownicze w magazynie wysokiego składowania oraz na terenie zakładu produkcyjnego, sprawdzenie organizacji ewakuacji personelu i zabezpieczenia strefy zagrożenia, weryfikacja dostępności sieci hydrantowej oraz punktów poboru wody i doskonalenie współpracy między jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

Ćwiczenia symulowały sytuację, w której doszło do samoczynnego zapalenia się materiału w magazynie wysokiego składowania, co szybko rozprzestrzeniło ogień. Wykorzystano symulacyjny  zestaw do imitacji ran osób poszkodowanych, co zapewniło realizm scenariusza, jednocześnie zachowując pełne bezpieczeństwo uczestników.

Do ćwiczeń zaangażowano personel firmy Fideltronik oraz jednostki ratownicze, w tym: JRG Sucha Beskidzka, JRG Wadowice, OSP Sucha Beskidzka Miasto, OSP Sucha Beskidzka Błądzonka, OSP Stryszawa, OSP Kurów, OSP Kuków, OSP Krzeszów, OSP Maków Podhalański, OSP Białka, OSP Zembrzyce, OSP Zachełmna, OSP Skawica Centrum, OSP Bieńkówka.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za profesjonalizm i zaangażowanie. Organizacja takich ćwiczeń jest niezbędna dla utrzymania najwyższego poziomu bezpieczeństwa pracowników oraz infrastruktury zakładu Fideltronik. Prosimy o zrozumienie dla ewentualnych niedogodności związanych z przeprowadzeniem ćwiczeń.

Za: KPPSP w Suchej Beskidzkiej. 


Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image