Dodano dnia 30.05.2020, 11:20
Czy burmistrzowie i wójtowie z powiatu suskiego przekazali Poczcie Polskiej spisy wyborców?

Poczta Polska rozesłała do samorządowców e-maile, w których wnioskowała o udostępnienie danych ze spisu wyborców. Jak w tej sprawie zachowały się lokalne samorządy?

24 kwietnia 2020 roku wpłynął drogą elektroniczną wniosek Poczty Polskiej SA o  przekazanie w terminie nie dłuższym niż dwa dni robocze danych ze spisu wyborców Gminy Sucha Beskidzka. Dane te według wnioskodawców miały posłużyć do organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 10 maja 2020 roku. 

Burmistrz Miasta pismem z dnia 28 kwietnia br. odmówił przekazania danych ze spisów wyborców, ponieważ przywołany w piśmie Poczty Polskiej  art. 99 ustawy z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia, w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 ani też załączona do wniosku decyzja Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020r. (BPRM.4820.2.3.2020) nie mogły stanowić podstawy do udostępnienia wnioskowanych danych.

Na chwilę obecną mamy też potwierdzenie, że dane ze spisu wyborców nie zostały  również udostęnione przez Gminy: Maków Podhalański, Zembrzyce, Zawoja i Stryszawa. 
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image