Z OSTATNIEJ CHWILI
Zadbaj o swój samochód i wesprzyj aukcję charytatywną na rzecz Pauliny Cielęcarz / Zaproszenie na Perły Muzyki Rozrywkowej / 20 milionów na program dla strażaków 'ORLEN na straży' / Wypadek w Juszczynie - szczegóły działania Straży Pożarnej / Pogrzeb śp. Doktora Tomasza Soleckiego – będzie miał charakter państwowy / Szpital w Suchej Beskidzkiej uczcił pamięć tragicznie zmarłego lekarza / Wesprzyj Paulinę Cielęcarz ze Stryszawy. Konkurs 'Beluga za dobry uczynek' / Wawel Truck odwiedzi Suchą Beskidzką ! / Wypadek w Juszczynie / Dołącz do Letniej Akademii Muzyki Dawnej w Suchej Beskidzkiej / Dni Otwarte Muzeum Miejskiego Suchej Beskidzkiej
Dodano dnia 15.12.2016, 08:09
Debata pn. „BĄDŹ ŚWIADOMY – tematyka związana z zapobieganiem używania dopalaczy”
8 grudnia 2016 roku w sali biblioteki Zespołu Szkół im. Hugona Kołłątaja w Jordanowie, odbyła się debata społeczna związana z tematyką zapobiegania używania dopalaczy.
W debacie uczestniczyło 39 osób, w tym:  Dyrektor Zespołu Szkół, przedstawiciele Urzędu Miasta  Jordanowa, pedagodzy szkolni, nauczyciele Zespołu Szkół.

Na wstępie głos zabrał  Dyrektor Zespołu Szkół, który przywitał wszystkich zebranych i przedstawił program debaty. 
Następnie głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Jordanowie podinsp. Janusz Dyduch, przedstawił prezentację dotyczącą problematyki używania „dopalaczy”. Z kolei swój referat na temat profilaktyki antynarkotykowej wygłosiła  Weronika Strączek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej. 

W dalszej kolejności wystąpili, uczestnicy debaty którzy zadawali pytania dotyczące przedmiotowej problematyki, omawiano także algorytmy postępowania w przypadku ujawnianie lub podejrzenia używania dopalaczy przez młodzież szkoloną. 

Podsumowując dyskusję  wskazano wnioski oraz zakresy działań poszczególnych instytucji, które zadeklarowały wspólne działania, zgodnie z zakresem kompetencji:
- dalsze systematyczne współdziałanie wszystkich instytucji w zakresie  walki ze zjawiskiem dopalaczy,
- zwrócenie uwagi wśród dzieci i młodzieży, głównie w szkołach na ewentualne symptomy świadczące o używaniu dopalaczy, bądź narkotyków,
- zwrócenie uwagi na zjawisko demoralizacji wśród nieletnich.
Na zakończenie głos zabrał Komendant Komisariatu Policji w Jordanowie podinsp. Janusz Dyduch, który podsumował spotkanie. Podziękował wszystkim za dyskusję, za dotychczasową współpracę i życzył, aby zaplanowane działania przyniosły efekt.

Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image