Dodano dnia 01.12.2021, 21:12
Debata suskich policjantów z mieszkańcami na temat bezpieczeństwa
We wtorek w Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej, odbyła się debata społeczna, której głównym tematem był problem spożywania alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych w miejscach objętym zakazem, a także zaśmiecania miejsc publicznych. Spotkanie z mieszkańcami oraz przedstawicielami instytucji było doskonałą okazją do wypracowania wspólnie rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo lokalne.
W spotkaniu z mieszkańcami Suchej Beskidzkiej z cyklu debat „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, udział wziął I zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Suchej Beskidzkiej podinsp. Marcin Kaczmarek, naczelnik Wydziału Prewencji kom. Paweł Siwiec, kierownik rewiru dzielnicowych wraz z dzielnicowymi miasta Sucha Beskidzka, sekretarz Miasta Sucha Beskidzka Zbigniew Maryon, przewodniczący Rady Miasta Krystian Krzeszowiak, komendant Straży Miejskiej Jacek Bogacki, przedstawiciele placówek oświatowych oraz mieszkańcy.

Podczas debaty, policjanci omówili stan bezpieczeństwa na terenie działania suskiej komendy, a w szczególności na terenie miasta Sucha Beskidzka. Jednym z tematów spotkania były narzędzia pomagające w zarządzaniu bezpieczeństwem publicznym, do których należy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówiono główne cele tej aplikacji, jak  również sposób zgłaszania niebezpiecznych sytuacji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa obywateli. Kolejnym z elementów debaty było zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” oraz sposobem działania mobilnej aplikacji „Moja Komenda”.

Głównym tematem debaty był jednak problem spożywania alkoholu i palenia wyrobów tytoniowych w miejscach objętym zakazem, a także zaśmiecania miejsc publicznych na terenie os. Beskidzkiego w Suchej. Istotnym elementem spotkania była burzliwa dyskusja oraz liczne pytania zadawane przez uczestników.  W czasie debaty wpłynęło wiele wniosków mieszkańców oraz przedstawicieli oświaty związanych ze zbieraniem się grup młodzieży na terenie osiedla Beskidzkiego oraz ulicy Kościelnej w czasie długich przerw lekcyjnych. Podniesiona została też kwestia zachowania przepisów porządkowych w rejonie działek oraz zachowania kierowców w rejonie jednego z bloków osiedla Beskidzkiego.

Za kilka miesięcy zostanie zorganizowana kolejna debata, tym razem ewaluacyjna, podczas której będzie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów, które wczoraj wspólnie wypracowano.
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image