Dodano dnia 10.06.2019, 08:51
Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Suchej Beskidzkiej wygrała XIX Raj na Leskowiec
5 czerwca 2019 r. odbył się już tradycyjnie XIX Powiatowy Rajd Młodzieży na Leskowiec.
Uczniowie zgłoszonych Szkół walczyli o Puchar Wójta Gminy Stryszawa. Organizatorem imprezy, co roku jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie oraz Urząd Gminy w Stryszawie.

Korzystne warunki atmosferyczne, słoneczna pogoda sprzyjały niełatwym zmaganiom i zdrowej rywalizacji. Drużyny z różnych szkół z terenu, wystartowały z Targoszowa. Ich celem było zdobycie Leskowca, gdzie usytuowana była meta.

Po drodze uczniowie natrafili na pięć tzw. stacji kontrolnych, na których walczyli o punkty do klasyfikacji generalnej. Aby je zdobyć musieli wykazać się wiedzą na temat regionalizmu, historii, znajomością języków obcych, a także umiejętnością udzielania pierwszej pomocy.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Z zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej w Suchej Beskidzkiej. Na drugim stopniu podium stanęła drużyna z Zawoi Wilcznej. Trzecie miejsce przypadło pierwszej  ekipie z Osielca.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w schronisku PTTK pod Groniem Jana Pawła II.

źródło: UG Stryszawa
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image