Z OSTATNIEJ CHWILI
Powiatsuski24.pl zaprasza na naszą partnerską stronę - MalopolskaInfo24.pl po więcej informacji z regionu, a także InfoOnline24.pl po więcej informacji z Polski. Znajdziesz nas na Facebooku!
Dodano dnia 10.03.2023, 07:56
Folwark Toporzysko: "Dzień otwartych drzwi i stajni"
Folwark Toporzysko, największy w okolicy ośrodek jeździecki, otwiera na oścież swoje podwoje i czeka na gości z szeroko otwartymi ramionami. Na 19 marca zaplanowano tam dzień otwarty. W programie m.in. jeździeckie pokazy, darmowe lekcje oraz słynny folwarczny poczęstunek.
Folwark Toporzysko to działający od blisko 30 lat ośrodek jeździecki. Swoją historię zawdzięcza zaniedbanej gajówce, stojącej na skraju wiekowego boru. Dzięki entuzjazmowi, pasji oraz wizji właściciela Folwarku, Dariusza Waligórskiego, niegdysiejsza gajówka jest dziś nowoczesnym, zasilanym energią słoneczną ośrodkiem jeździeckim z czterema stajniami na ponad 60 koni. To również miejsce wypoczynkowe, z przytulnymi pokojami, domową kuchnią i kominkiem w sali jadalnej. Nie zmieniła się tylko atmosfera tego miejsca: pełna ciepła, serdeczności i bliskości drugiego człowieka.

Folwark Toporzysko to również miejsce uwielbiane przez pasjonatów jeździectwa w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności. To tutaj szkolą się pod okiem doświadczonych instruktorów, zdają egzaminy na odznaki jeździeckie, startują w zawodach czy uczestniczą w jazdach terenowych. Konie również mają ogromne doświadczenie – także filmowe. Brały udział w takich produkcjach jak „1920 Bitwa Warszawska”, „Legiony” czy „Ostatni bój”.

Teraz o atmosferze tego miejsca będzie można przekonać się osobiście. W niedzielę 19 marca organizowany jest tam dzień otwarty. Na gości czeka szeroki wachlarz atrakcji. Będzie można wziąć udział w darmowej lekcji z wiedzy o jeździectwie, spróbować swych sił podczas czyszczenia konia czy też zasiąść w siodle – oczywiście, pod opieką jednego z instruktorów. Zaawansowana sekcja jeździecka przygotuje pokaz dla odwiedzających, którzy zresztą będą mogli zapisać się na zajęcia prowadzone w Folwarku.

Oprócz atrakcji związanych z końmi, nie braknie również programu kulinarnego. Skosztować będzie można słynnej folwarcznej drożdżówki, a chętni wezmą udział w zajęciach z pieczenia chleba oraz robienia masła.

„Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Toporzyska, Jordanowa oraz powiatu suskiego. Dzień otwarty to znakomita okazja, by poznać nas bliżej. Zapewniam, że każdego gościa odwiedzającego Folwark przywitamy serdecznie i zadbamy o to, aby poczuł się u nas jak najlepiej. Na tym oraz na koniach znamy się przecież najlepiej” – zachęca Aleksandra Adamczyk-Jabcoń z Folwarku Toporzysko.

Więcej informacji o Folwarku Toporzysko można znaleźć na oficjalnej stronie toporzysko.pl, a także na Facebooku (facebook.com/toporzysko).
Dodaj komentarz
Redakcja Portalu PowiatSuski24.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników.
Portal zaznacza sobie prawo do usuwania komentarzy, bez uprzedzenia osoby komentującej. Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy.
Captcha image